Pondelok, 06. apríl 2020
Meniny má Irena | zajtra Zoltán

Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove

V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.

NTM v Prešove organizujeme už niekoľko rokov. Vždy sme sa snažili počas jedného týždňa vo februári ponúknuť manželom impulz, iskru, motiváciu, ktorá by ich v rutinnom kolobehu dní pripomenula, že je potrebné sa o svoj vzťah starať. Po čase sme si však uvedomili, že okrem tých manželstiev, kde je potrebný len nový vietor do plachiet, sú aj také, ktorým vo vyštartovaní za plnohodnotnejším vzťahom stoja v ceste prekážky, hovorí Veronika Galbavá, organizátorka NTM 2020 v Prešove.

Už v minulom roku preto oslovila odborníkov z rôznych oblastí, ktorí by manželom mohli pomôcť v náročnejších fázach ich vzťahu. A tak sa v roku 2019 po prvýkrát rozbehlo neziskové poradenstvo pre manželov v rámci Národného týždňa manželstva. Pre veľký záujem zo strany manželov sa aktivita Dobrá rada v rámci Národného týždňa manželstva uskutoční aj v roku 2020. Tentokrát svoje odborné kompetencie ponúkne až 14 poradcov.

Svoje služby ponúknu poradcovia v týchto oblastiach:

- cirkevno-právne poradenstvo
- duchovné poradenstvo (zúčastnia sa zástupcovia takmer všetkých početnejších prešovských cirkví
- psychologické poradenstvo: 3 odborníčky z oblasti psychológie pre témy partnerských vzťahov, vzťahov v rodinne, s deťmi, komunikačných zručností a pod...
- poradenstvo z oblasti spravovania rodinných financií a majetku s poradcom, ktorý sa profesionálne venuje otázkam spravovania financií a majetku, zároveň je manželom a otcom a pôsobí na východnom Slovensku
- poradenstvo z oblasti prirodzeného plánovania rodičovstva: odborne školení poradcovia sú pripravený poradiť pri plánovaní potomstva i spoznávaní svojho zdravotného stavu. K dispozícii poradcovia z troch rôznych prístupov – Bilingsová ovulačná metóda, Symptotermálna metóda a Creightonský model.

Keďže ide o neziskovú činnosť, chcem prejaviť hlbokú úctu a vďačnosť všetkým poradcom, ktorý budú počas Dobrej rady k dispozícii bez nároku na odmenu, vo svojom voľnom čase. Poradcovia, ale aj všetci dobrovoľníci NTM v Prešove sú jasným dôkazom toho, že sú ľudia, a nie je ich málo, ktorí sú ochotní pomáhať nezištne a tiež že sú takí, ktorým záleží na zdravých manželstvách. Naša vďačnosť tiež patrí pani primátorke, ktorá aj tento rok prevzala záštitu nad NTM v Prešove a ktorá nás už dlhoročne povzbudzuje v tejto činnosti, a tiež predsedovi PSK Milanovi Majerskému, ktorý udelil záštitu nad NTM v Prešovskom kraji, dodáva Veronika Galbavá.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?
Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.