Štvrtok, 26. november 2020
Meniny má Kornel | zajtra Milan

Jeseň na cestách

V jesennom období, ktoré je typické zníženou viditeľnosťou, skorým stmievaním, mrholím či inými obmedzujúcimi podmienkami, polícia každoročne zaznamenáva nárast počtu dopravných nehôd s účasťou nemotorových účastníkov cestnej premávky. Výnimkou nie sú ani posledné dni na cestách.

Jednou z najčastejších príčin takýchto nehôd je náhly vstup chodca na vozovku tesne pred idúce vozidlo, či nerešpektovanie svetelnej signalizácie na priechodoch. V jesennom počasí sú klzké cesty čím sa predlžuje brzdná dráha vozidla, vodič často nemá šancu bezpečne zastaviť. Je veľmi nebezpečné vchádzať na vozovku spoza stojaceho vozidla, či autobusu alebo spoza neosvetlených miest. Je nutné, aby aj vodiči rešpektovali práva chodcov na priechode a boli ohľaduplní a predvídaví.

Nástrahy jesenného obdobia na cestách možno značne znížiť a preto dopravná polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky na dodržiavanie základných pravidiel:
• správať sa na cestách ohľaduplne a disciplinovane
• dodržiavať zásadu vidieť a byť videný a to používaním reflexných prvkov v obci i mimo obce
• prechádzať cez cestu predovšetkým na miestach na to určených
• nepreceňovať svoje schopnosti.

Tieto jednoduché pravidlá môžu zachrániť ŽIVOT !

Najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky sú chodci. Iste nikoho neprekvapí, že stretnutie chodca s motorovým vozidlom končí takmer vždy zranením chodca alebo v tom horšom prípade jeho usmrtením. Najrizikovejšími sú deti a starší ľudia. Starší človek má  predĺžený reakčný čas, dieťa zase koná impulzívne, nerozvážne. Najrizikovejšie miesta sú v okolí škôl, obchodných centier, kostolov, ale i kultúrnych či reštauračných zariadení.

Keď zbadáte na ceste, na chodníku chodca – spomaľte! Aj keď nebudete na prípadnej nehode niesť vinu, výčitky svedomia ostanú, svedomiu sa len veľmi ťažko odpúšťa.

Treba si uvedomiť, že vidieť a byť videný je životne dôležité.

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Poškodené nové požiarne dvere, výzva pre verejnosť
Včera (26.10.2020) popoludní telefonicky oznámila technická riaditeľka obchodného centra v Prešove poškodenie požiarnych dverí na objekte na Ul. Arm. Gen. Svobodu.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.