Utorok, 24. november 2020
Meniny má Emília | zajtra Katarína

Na košickom maratóne budú reprezentanti finančnej správy

Príslušníci finančnej správy sa aj tento rok pripoja k tisíckam bežcov na trati 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach.

Viac ako 220 príslušníkov finančnej správy si zmeria v nedeľu 6. októbra sily v štyroch nosných disciplínach – v maratóne, polmaratóne, korčuľovaní a štafetovom behu. Bežci z finančnej správy absolvujú v rámci najstaršieho európskeho maratónu už svoj XV. ročník rezortných majstrovstiev a zároveň aj IX. sériu stavovských medzinárodných pretekov.

Finančná správa bude aj tento rok súčasťou Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Z celkového počtu 224 bežcov z radov finančnej správy bude najpočetnejšia skupina polmaratóncov (106). Štafetových bežcov budeme mať 64 v 16-tich kompletných štafetách (mužské, ženské i mix) a korčuliarov 25. Na dlhú a ťažkú maratónsku trať sa vydá 29 bežcov, čo je v podmienkach finančnej správy úctyhodný počet. Maratónsku trať sa pokúsi zdolať aj 7 žien. Z celkového počtu štartujúcich má finančná správa 65 bežkýň. Medzi štartujúcimi je až 55 príslušníkov finančnej správy, ktorí na košickom bežeckom sviatku zažijú svoju premiéru. Vekové zloženie je rôznorodé: najstarší účastník má v občianskom preukaze rok narodenia 1954 a najmladší 1998.

Zo štatistík vyplýva, že na trati nedeľného košického maratónu bude každý 35-ty bežec v drese finančnej správy, v disciplíne maratón každý 65-ty účastník, v polmaratóne 43-í a každá 17-ta štafeta bude patriť finančnej správe. V korčuľovaní trend finančná správa ešte vylepší, a to na každého 12-teho pretekára. Dokazuje to, že príslušníci finančnej správy budú neprehliadnuteľnou skupinou aktérov košického podujatia a rezortné majstrovstvá finančnej správy sa tešia veľkej obľube. Za uplynulé ročníky sa celkový počet bežcov vyšplhal na číslo 1 345.

Tento rok medzi sebou privítajú aj 20 zahraničných kolegov z ôsmich európskych krajín. Do štartovného poľa sa pripájajú každý druhý rok, keďže toto podujatie je zaradené v kalendári športových aktivít Európskej colnej športovej asociácie (ECSA) sídliacej v Bruseli. Ak do štatistík započítame už aj tento ročník, tak doteraz prišlo na MMM do Košíc 140 zahraničných kolegov príslušníkov finančnej správy.

Tradíciu rezortných majstrovstiev finančnej správy v rámci MMM v Košiciach založilo v roku 2004 osem colníkov (z toho dvaja zahraniční účastníci z ČR, pričom len jeden účastník štartoval v polmaratóne, všetci ostatní súťažili na maratónskej trati). Spomedzi športových výkonov najviac vyčnieva Gary Pennington, reprezentujúci britskú colnú správu, ktorý v rokoch 2012 aj 2015 na trati polmaratónu dosiahol celkové 3. miesto spomedzi všetkých účastníkov MMM. Zo zoznamu „domácich“ účastníkov je „stálicou“ npor. Miroslav Smetana (CÚ Prešov), ktorý sa zúčastnil na všetkých ročníkoch a má na konte viacnásobné stavovské víťazstvá v disciplíne maratón.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti po úspešnom víkende na čele tabuľky
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami volejbalovej extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. Líderskú pozíciu si poistili v nedeľňajšej dohrávke 1. kola na palubovke VK OSMOS Prievidza po rovnakom výsledku 3:0 a za 24 hodín získali 6 bodov.
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.