Štvrtok, 03. december 2020
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Z palubovky NEXE vezieme všetky body

Po nešťastnej prehre v úvodnom stretnutí nového ročníka SEHA Gazprom ligy proti Záporožiu (24:25) Tatran Prešov v nedeľňajšom zápase 2. kola na palubovke Nexe Našice rovnakým pomerom 25:24 (17:15) zvíťazil a vybojoval cenné body do tabuľky A-skupiny. Najlepšími strelcami v tíme Tatrana boli päťgóloví Lukáš Urban a Nino Grzentič.

Najbližšie čaká na hádzanárov Tatrana vstup do prestížnej Ligy majstrov. Úvodný zápas súťaže odohrá v domácej Tatran handball aréne v sobotu 14. septembra o 18. hod. proti španielskemu tímu Bidasoa Irun. V SEHA Gazprom lige sa Tatran najbližšie predstaví v stretnutí 3. kola taktiež v domácom prostredí v sobotu 28. septembra o 17.15 hod. proti Vojvodine N. Sad.

Aj bez štvorice zranených hráčov Rábeka, Fodoreana, Hozmana a Rečičára začal tím duel na palubovke NEXE dobre. O úvodné dva góly sa postarali Gatine a Cabezon. Tatranu sa darilo svoje šance využívať aj ďalej a v 13. minúte viedol trojgólovým rozdielom 9:6. Následný trojminútový úsek ale vyhrali domáci 3:0 a v druhej polovici prvého polčasu sa začínalo prakticky odznova. Tímy sa striedali vo vedení až do 27. minúty (15:15) a potom podobne ako na začiatku, tak i na konci polčasu zaznamenali dva góly Prešovčania, ktorí zásahmi Straňovského a Urbana išli do šatní s dvojgólovým náskokom.

Gól Kroka v úvode druhého polčasu znamenal opäť trojgólový náskok Tatrana, ktorí však domáci postupne opäť zlikvidovali, a podobne, ako v prvom dejstve, sa aj v polovici toho druhého začínalo prakticky odznova (22:22). V záverečnej časti zápasy už prevládali obrany, strelci na oboch stranách sa presadzovali iba sporadicky a za 15. minút padlo iba päť gólov. Ako sa neskôr ukázalo, ten víťazný zaznamenal Grzentič v 58. minúte a keďže domáci už v dramatickom závere neskórovali, zverenci Slavka Golužu si z chorvátskej pôdy vezú domov všetky tri body.

„Myslím, že sme si dnešné víťazstvo zaslúžili. Museli sme sa vysporiadať s viacerými zraneniami, ale dobre sme sa na zápas pripravili. Odohrali sme ho veľmi rozumne a disciplinovane. Ďakujem, že sa to obrátilo v náš prospech, pretože toto víťazstvo sme veľmi potrebovali. Nesmieme ale lietať v prehnanej eufórii. Vyhrali sme u veľkého rivala, teraz si potrebujeme oddýchnuť a pripraviť sa na Ligu majstrov, “ uviedol Slavko Goluža, tréner Tatrana.

Najbližšie čaká na hádzanárov Tatrana vstup do prestížnej Ligy majstrov. Úvodný zápas súťaže odohrá v domácej Tatran handball aréne v sobotu 14. septembra o 18. hod. proti španielskemu tímu Bidasoa Irun.

V SEHA Gazprom lige sa Tatran najbližšie predstaví v stretnutí 3. kola taktiež v domácom prostredí v sobotu 28. septembra o 17.15 hod. proti Vojvodine N. Sad.

Zdroj: Tatran Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Prešovskí volejbalisti naďalej víťazne a s plným bodovým ziskom
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola aj sobotňajšom štandardnom 8. kole extraligy. Zverenci Mareka Kardoša zdolali mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín 3:1 (13,10, -21,10) a úradujúceho majstra VK OSMOS Prievidza 3:0 (21,13,20). Šarišania natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na osem duelov a so ziskom 24 bodov sú na čele tabuľky pred Myjavou a Svidníkom.