Utorok, 14. máj 2024
Meniny má Bonifác | zajtra Žofia

Úspech posádky ŠKODA Slovakia Motorsport - Koči s Moznerom skončili na Rally Prešov druhí

Posádka slovenského tímu ŠKODA Slovakia Motorsport v silnej konkurencii obhájila na Rally Prešov minuloročné umiestnenie. Na štart sa pritom postavilo až 38 posádok. Na 25. ročníku obľúbeného rely podujatia získala posádka druhú priečku, hneď za dvojicou Grzyb/Wrobel. Od absolútneho víťazstva ich delilo len 6,6 sekundy. Preteky pozostávali z jednej etapy, troch sekcií a ôsmich rýchlostných skúšok.

Suchý a teplý víkend v Prešove priniesol divákom 25. ročníka Rally Prešov dramatický súboj. O titul sa prišli opäť pobiť piloti závodnej ŠKODA FABIA R5 s posádkami Grzyb/Wrobel a Koči/Mozner, ktoré si vzájomne striedajú víťazstvá počas tohtoročného šampionátu Majstrovstiev Slovenska v Rally. Jednodňové preteky boli napínavé, a to už hneď od samotného začiatku, kedy posádka ŠKODA Slovakia Motorsport s Martinom Kočim a Radovanom Moznerom ml. vyhrala hneď prvú rýchlostnú skúšku. Náskok však neskôr získal Grzegorz Grzyb, ktorý víťazil v ďalších rýchlostných skúškach okrem poslednej ôsmej, v ktorej opäť dominoval Martin Koči. Vyrovnaný súboj nakoniec vyhral Grzegorz Grzyb, ktorý sa stal víťazom Rally Prešov 2019.

„Musím priznať, že to bola veľmi náročná a rýchla súťaž a obzvlášť vyrovnaný a pekný súboj s našim najväčším konkurentom Grzegorom Grzybom. Celý tím odviedol perfektný výkon. Celkový rozdiel časov v cieli bol 6,6 sekundy na 80 kilometrov rýchlostných skúšok, čo je naozaj minimum. Verím, že v ďalších pretekoch budeme mať viac športového šťastia my, “ zhodnotil víkendové preteky Martin Koči.

Poľské duo Grzyb/Wrobel šoférujúce model ŠKODA FABIA R5 tak obsadilo prvú priečku, Koči/Mozner (ŠKODA FABIA R5) druhú a na treťom mieste v pretekoch skončila dvojica Béreš/Šintal taktiež na modeli ŠKODA FABIA R5. Celkové poradie v rámci Majstrovstiev Slovenska v Rally 2019 tvorí Grzyb/Wrobel s počtom bodov 177, ktorému na krk dýcha posádka Koči/Mozner so 157 bodmi a na treťom mieste je dvojica Pech/Uhel s celkovým počtom bodov 100.

Najbližšie preteky slovenskej rely súťaže sú na programe koncom augusta na DeutschMann Rally Trebišov.

Mohlo by Vás zaujímať
3b HbL VÝCHOD: Pred posledným kolom základnej časti a Play OFF, už len zopár otáznikov.
Do Play OFF regionálnej 3b Hokejbalovej ligy VÝCHOD zostáva mužom odohrať posledné, dohrávané ligové kolo a začne sa boj o poháre najcennejšie. A ako si počínali Vaše družstvá, si pozrite v nasledujúcich riadkoch.
Obnovené značenie na cyklotrasách v Prešovskom kraji
V novej sezóne čaká cyklistov 400 km obnoveného značenia a počas roka pribudne ďalších 320 km PREŠOV, 25. apríl 2024 – Na cyklistov v Prešovskom kraji čaká v novej sezóne 400 km obnoveného značenia. Počas roka 2024 prejde obnovou ďalších vyše 300 kilometrov. Obnovu značenia cyklotrás zabezpečila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.
Prešovskí volejbalisti definitívne na nepopulárnom 4. mieste
V sobotu pokračovala tretím zápasom séria o bronzové medaily Niké Extraligy mužov medzi volejbalistami VK MIRAD UNIPO Prešov a TJ Spartak Myjava. Napriek veľkej bojovnosti sa domácim hráčom nepodarilo sériu zdramatizovať a po prehre 2:3 (20:25, 25:23, 25:14, 22:25, 12:15) si Kopaničiari z metropoly Šariša odviezli cenné kovy. Vo finále hranom na 4 výhry sa hráčom Bratislavy podarilo vyrovnať sériu o majstrovský titul proti Komárnu na 2:2.