Pondelok, 30. november 2020
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Najsilnejším mužom bol v Prešove Denis Hanák

Jubilejná 20-ta sezóna Slovenskej asociácie silných mužov je aj v znamení amatérskych podujatí AFTERMOVIE SLOVAKIA STRONGEST MAN 2019. Prvé kolo sa uskutočnilo v práve v Prešove.

V poradí už trinásty ročník Slovenského pohára silných mužov tradične niekoľko rokov začína v Prešove. Nebolo tomu inak ani toho roku a pod záštitou primátorky mesta, Andrey Turčanovej, sa na štart postavilo 14 pretekárov. Na regulérnosť piatich testov sily dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga, celé podujatie moderoval viceprezident SASIM, Milan Gabrhel.

Úvod preteku ale patril slávnostnej udalosti. Po skvelom výsledku v Šahách, kde druhé miesto obsadil amatér, Ľubo Griglák a dokázal poraziť profi silákov ako Zlatner, Štefaňák či Rekenei, zasadol výkonný výbor. Ten rozhodol, že medzi profesionálnych silákov sa zaradil aj Ľubomír Griglák! Dekrét mu odovzdal Milan Gabrhel, Pavol Guga a zagratulovala mu aj štvrtá najsilnejšia žena sveta, Jana Vašková. Podujatie tak mohlo začať.

Sedemdesiat kilová jednoručka poriadne potrápila a zahriala svaly prítomných borcov. Pätica silákov nezvládla ani jedno opakovanie. Najviac, sedem zdvihov, predviedol Arnold Ferencz pred Dávidom Tóthom /6x/ a dvojicou Zelezka, Kollár /5x/. Práve Patrik Zelezka sa v dobrom svetle ukázal na majstrovstvách Slovenska do 105 kilogramov a nezľakol sa ani otvoreného podujatia bez rozdielu váh, čím je Slovenský pohár silných mužov. Na úvod si tak pripísal slušný výkon.

V druhom teste sily opäť dostali zabrať ramená silných chlapov. Nešťastne sa v úvode zranil Ledeczky a z preteku odstúpil. Opäť pätica silákov nezvládla dostať približne 120 kilogramové súkolie nad hlavu do vystretých rúk. O prvenstvo sa delil Zelezka s Tóthom, keď obaja zodvihli nápravu 4x. Tri platné pokusy stačili na druhé miesto pre silákov Ferencz, Supák, Hanák a Kollár, tretí s dvomi zdvihmi skončil Ferjanc.

Mrtvé ťahy s osobným automobilom od generálneho partnera HS Plus Prešov, boli ako tretie v poradí. Tu si s danou métou, kde do kufra auta bol pridaný ešte 50 kilový kotúč, neporadilo kvarteto strongmanov. Šesť zdvihov Denisa Hanáka stačilo na prvenstvo v disciplíne, päť zvládol Kollár a skončil za ním. Tretie miesto v zdvíhaní auta si delil Zelezka so Supákom, keď automobil zodvihli 4x.

Predposlednou skúškou bolo nosenie superyoku na rukách, o váhe 230 kíl, čo sme na pretekoch mohli vidieť prvýkrát. Rýchle nohy a silu predviedol Hanák a pripísal si tak už druhýkrát plný bodový zisk a predieral sa do čela hodnotenia preteku. Za ním skončil Ferencz, tretí bol Supák.

Záver patril opäť jarmu, ale nie na rukách, ale už tradične na chrbte. Váha 330 kíl a vzdialenosť 15 metrov. Táto disciplína je dominantnou pre Petra Supáka, ktorý to aj prvým miestom potvrdil. Za ním skončil Ferencz, tretí bol Hánák.

Po zrátaní bodov sa z víťazstva na úvodnom kole Slovenského pohára silných mužov, radoval Denis Hanák. Predviedol vyrovnaný výkon a dve víťazstvá v disciplínach mu zabezpečili zlatú medailu a pohár pre víťaza. Za ním s minimálnou stratou skončil Arnold Ferencz. Ten stratil najviac bodov v dvíhaní osobného automobilu spoločnosti HS Plus Prešov a musel sa uspokojiť s druhým miestom. Bronz si z Prešova odniesol Peter Supák. Donedávna pretekár váhovej kategórie do 105 kilogramov už bude nastupovať prevažne v OPEN a tento výsledok ho určite motivoval do ďaľších pretekov.

Sme veľmi radi, že na preteku v Prešove sme spoznali nové tváre medzi silákmi ako Michal Golenovský, ktorého trénuje profík Peter Rekenei, Tomáš Ďuriš, ktorého trénuje profík Zlatner, Alex Ledeczky či Sabolcz Boros. Prišli aj známi siláci ako Peter Očovay alebo Peter Supák. Pevne veríme, že sa v takomto počte a v takejto skvelej nálade budeme stretávať počas celého roka!

Výsledky: 1. Denis Hanák 60,5b, 2. Arnold Ferencz 58b, 3. Peter Supák 55b, 4. Rado Kollár 54b, 5. Patrik Zelezka 50,5b, 6. Dávid Tóth 45,5b, 7. Lukáš Ferjanc 32b, 8. Peter Očovay 32b, 9. Michal Druska 26,5b, 10. Martin Drozd 19b, 11. Sabolcz Boros 17,5b, 12. Michal Golenovský 9b, 13. Alexander Ledeczky 8,5b, 14. Tomáš Ďuriš 4b

Ďakujeme hlavne mestu Prešov za poskytnuté podmienky pre zorganizovanie preteku, generálnemu partnerovi HS Plus Prešov, ktorý zabezpečil autá na disciplínu a hlavne všetkým chlapcom, ktorí predviedli naozaj skvelé výkony. Dúfame, že sa spoločne stretneme aj na druhom kole Slovenského pohára silných mužov, ktorý bude už 1. 6. v Púchove! Veľa sily!

Zdroj: http://www.slovakstrongman.sk/

Foto: MsÚ Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Prešovskí volejbalisti naďalej víťazne a s plným bodovým ziskom
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola aj sobotňajšom štandardnom 8. kole extraligy. Zverenci Mareka Kardoša zdolali mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín 3:1 (13,10, -21,10) a úradujúceho majstra VK OSMOS Prievidza 3:0 (21,13,20). Šarišania natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na osem duelov a so ziskom 24 bodov sú na čele tabuľky pred Myjavou a Svidníkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.