Pondelok, 30. november 2020
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Prešovskí volejbalisti v derby s Nitrou tesne prehrali

V 2. kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spojenej školy odvekých rivalov spod Zobora. Súboj o 3. miesto tabuľky sľubovalo napínavý volejbal a tak sa aj stalo.

Fanúšikovia sa dočkali 5-setovej drámy. V koncovke stretnutia ťahali za kratší koniec domáci volejbalisti. Zápas skončil výsledkom 2:3 (26:24, 18:25, 12:25, 25:12, 9:15). Nitra sa stala po Myjave len druhým tímom, ktorému sa podarilo zdolať Šarišanov na domácej palubovke.

Priebeh stretnutia
Začiatok duelu bol veľmi vyrovnaný. Nitrančania sa postupne snažili nakloniť vývoj setu na svoju stranu. Viedli 18:22 i 20:24. Predčasnú radosť hostí schladil kapitán domácich Martin Sopko st. , ktorý 6-timi bodmi v rade získal prvý set pre Prešovčanov rozdielom 26:24.

V druhom sete diváci opäť videli priebeh, ako na hojdačke. Domácim v polovici druhého dejstva nevyšlo zopár útočných akcií v rade a na 7-bodové manko už zverenci trénera Erika Digaňu nestačili reagovať.
Tretí set hráčom Prešova vôbec nevyšiel. Od prvého podania doťahovali náskok Nitry a hostia sa dostali do 10-bodového trháku. Domáci tréner reagoval striedaním a na ihrisko sa postupne dostali hráči z lavičky. Skóre sa len kozmeticky upravovalo a skončilo na číslach 12:25.
Vo štvrtom sete zverenci nitrianskeho trénera Ľuboslava Šalatu vybuchli rovnakým spôsobom, ako v predchádzajúcom sete domáci. Rozbehnutí Prešovčania poslali zápas do tajbrejku vyrovnaním na 2:2 po zhodnej odplate 25:12.

Tajbrejk rozhodli detaily. Súperi si strany vymenili za stavu 5:8 a domáci museli riskovať. Hostia si v závere výsledok už len koncentrovane strážili. Hráčom zápasu sa stal Ľuboš Kostoláni, smečiar Nitry, ktorý pomohol svoju tímu 26-timi bodmi. Na domácej strane sa lídrom štatistík stal kapitán Martin Sopko st. (20 bodov). Prešov zostáva priebežne v tabuľke na 4. mieste a na tretiu Nitru stráca 2 víťazstvá a 4 body. Nasledujúci zápas súťaže odohrajú prešovskí volejbalisti v sobotu (9.2.2019) na pôde rivala z Košíc.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Blahoželám súperovi k peknému výkonu a samozrejme aj víťazstvu. Nitra bola agresívnejšia. Hlavne medzihru nám vychytali. Naopak, nám to škrípalo. Predviedli sme dobrý výkon, ale na súpera to dnes nestačilo.“

Ľuboslav Šalata, VKP Bystrina SPU Nitra: „Prestížny súboj o tretie miesto priniesol veľa vzruchu a emócií na oboch stranách. V prvom sete sme nezužitkovali nádejné vedenie 24:21, kde sme nedôsledným útokom a individuálnym majstrovstvom Martina Sopka prišli o víťazstvo. V druhom a treťom sete sme hrali dôrazný volejbal s dobrou obranou. Duel zákonite dospel do tajbrejkového rozuzlenia vzhľadom k tomu, že v 3. sete vybuchli domáci a vo štvrtom my. Tajbrejk bol vyrovnaný len na začiatku, nám sa podaril 3-bodový trhák na stav 8:5 a už sme si víťazstvo postrážili.“

Počet divákov: 282 divákov
Čas trvania zápasu: 113 minút
Rozhodovali: Peter Höger, Jana Niklová

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Prešovskí volejbalisti naďalej víťazne a s plným bodovým ziskom
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola aj sobotňajšom štandardnom 8. kole extraligy. Zverenci Mareka Kardoša zdolali mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín 3:1 (13,10, -21,10) a úradujúceho majstra VK OSMOS Prievidza 3:0 (21,13,20). Šarišania natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na osem duelov a so ziskom 24 bodov sú na čele tabuľky pred Myjavou a Svidníkom.