Štvrtok, 26. november 2020
Meniny má Kornel | zajtra Milan

V Prešove sa "robí karate" na medzinárodnej úrovni

Dňa 07.12.2018 ocenil Slovenský olympijský výbor (SOV) na valnom zhromaždení v Šamoríne Karate Klub Junior Prešov za projekt JUNIORKO (www.juniorko.sk).

Ocenenie za najlepší projekt od Slovenského olympijského výboru pre projekt JUNIORKO v súťaži "ŠPORT JE NÁDEJ" je ocenením nielen prešovského klubu, ale hlavne detí do neho zapojených, ktoré sa vďaka projektu dostali do športového sveta a naplno ukazujú svoje schopnosti. Projekt v súčasnosti rozvíja 5 detičiek z detského domova z Prešova, ktoré sú nielenže vyrovnanými súpermi "obyčajných detí" ale dokonca aj vyhrávajú. Manuel Laci je napríklad vicemajster Európy SHITO RYU 2018 a majster Slovenskej republiky GOJU RYU 2016. Okrem iného je Manuel aj Talent roka 2016 – anketa vyhlásená mestom Prešov a je sumárny vicemajster Slovenského pohára v karate v sezóne 2016/17.  Jeho sestra MELÁNIA je vicemajsterka Európy SHITO RYU 2018, vicemajsterka Slovenska 2018,  vicemajsterka Slovenska GOJU RYU 2016 a sumárna vicemajsterka v Slovenskom pohári v karate v sezóne 2016/17.

Karate klub Junior Prešov ďakuje Slovenskému olympijskému výboru (SOV) za to, že si všimol drinu a progres detičiek a veríme, že všetkých z nich toto ocenenie "nakopne" do ďalšej práce na sebe. A projekt JUNIORKO je zase o krok ďalej v šírení myšlienky, že všetko je možné, ak sa dá príležitosť… .

Začiatkom decembra, na medzinárodnej súťaži v Nitre - Memoriál Rudolfa Farmadína - 8. ročník, ukázali svoj talent práve deti z projektu JUNIORKO naplno. Napriek snehovým vločkám a dažďu dorazili Prešov Karate Kids na Memoriál Rudolfa Farmadína šťastne a bezpečne a s najvyššími cieľmi. Súťaž bola nabitá ťažkou konkurenciou, o čom svedčili štatistiky turnaja. Súťažili športovci z 9 krajín, zo 49 klubov, dokopy 420 reprezentantov. To všetko nasvedčovalo tomu, že to bude kvalitná a náročná súťaž. Zmysel projektu Juniorko potvrdilo nielen ocenenie SOV, ale aj bojovnosť detí z projektu práve na tejto ťažkej súťaži. Pozitívnu náladu si na tatami preniesli Melánia Laciová, ktorá vybojovala zlato. Striebro vybojoval Martin Čonka a bronz pridal Manuel Laci. Všetci traja sú členovia projektu JUNIORKO. Medailovú žatvu uzavrela ziskom striebra Michaela Bryndzová, ktorá tesne pred Vianocami súťažila aj na Karate1 Youth League, Caorle-Venice (svetový pohár mládeže), kam cestovala s reprezentáciou SR. Miška v Taliansku síce vypadla v 1. kole ale získala nové skúsenosti, ktoré jej do budúcna určite pomôžu. Nakoniec naši zverenci ziskom 4 medailí (1-2-1) zabezpečili pre KK Junior Prešov celkové 8. miesto zo 49 zúčastnených klubov na súťaži v Nitre a potvrdili, že v Prešove sa karate robí na vynikajúcej úrovni a aj prešovské deti, majú šancu robiť ho vrcholovo a raz sa možno prebojovať na bájnu Olympiádu.

www.karate-presov.sk, www.juniorko.sk

KK JUNIOR s prezidentom SOV, pánom SIEKELOM
Manuel Laci sa na ťažkej súťaži v Nitre nestratil
Manuel Laci v bojovom nasadení
Martin Čonka s oddielovým parťakom Dávidom Jakubom Katreničom
Martin Čonka vybojoval v Nitre striebro
Melánia Laciová potvrdila, že trénovať sa oplatí
Miška Bryndzová
Miška Bryndzová bola v Nitre strieborná
Miška Bryndzová s parťakmi zo slovenskej reprezentácie na súťaží v Taliansku
Miška Bryndzová s reprezentačnými kolegyňami v Taliansku
Prešov karate kids v Nitre
Tréneri Lehotský a Novacký s prezidentom Slovenského zväzu, pánom Líškom
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.