Pondelok, 30. november 2020
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Prešovskí volejbalisti zdolali vicemajstra z Nitry 3:0 a oplatili mu prehru z úvodu súťaže

Druhými odvetami základnej časti pokračovala Edymax extraliga mužov. Hráči VK MIRAD PU Prešov privítali na domácej palubovke minuloročných finalistov, tím VKP SPU Nitra. 11. kolo sa v metropole Šariša odohralo netradične v stredu so začiatkom o 19-tej hodine a prinieslo pekné volejbalové divadlo. Po bojovnom výkone a výsledku 3:0 (28:26,25:19,25:15) sa zo zisku 3 bodov tešili Prešovčania.

Prešovskí volejbalisti zdolali vicemajstra z Nitry

Priebeh hry
Začiatok zápasu sa vyvíjal pomerne vyrovnane. Hostia útržkovite viedli, ale hru si následne kazili slabým servisom. Nenápadný náskok hráči Prešova stále vyrovnali. Do záveru setu sa išlo za stavu 23:23. Domáci po výraznejšom tlaku premenili štvrtý setbal, keď útok Nitrančanov skončil v aute.

Aj v druhom sete sme videli pekný volejbal. Súperi si nič nedarovali, hostia zlepšili podanie a viedli 9:11 i 11:14. Žiadna lopta dnes nebola pre hráčov na ihrisku stratená, čo tešilo fanúšikov na tribúne, ktorí si našli cestu do športovej haly. Obetavá hra viac sedela domácim. Po oddychovom čase trénera Nitry za stavu 17:18 už hostia pridali len bod. Zato domáci pri servise nahrávača Juraja Jurka pridali 5 bodov v rade a set zakončil ukážkovým esom z ruky kapitán Martin Sopko.

Zlomení hráči Nitry už v treťom sete nedokázali nájsť recept na zdramatizovanie zápasu. Rozbehnutí domáci si rozvážne kontrolovali priebeh zápasu a dali šancu hráčom z lavičky. Zahral si Kamil Pavlinský i Boris Velička. Druhý menovaný podával na celkové víťazstvo, ktoré potvrdil hvizd z píšťalky rozhodcu po nedorozumení na nahrávke hostí. Najviac bodov (16) pridal smečiar Martin Sopko, z toho 3 esá. Hráčom zápasu (MVP) sa stal Juraj Jurko.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Som nesmierne hrdý na výkon chlapcov v dnešnom zápase. Bola to konečne kolektívna hra so srdcom. Po dvoch neúspešných zápasoch vonku, dnes hráči ukázali charakter. Dúfam, že taká bojovnosť a tímová dravosť bude pokračovať a gradovať. Ešte raz blahoželám chalanom.“

Ľuboslav Šalata, VKP SPU Nitra: „Domáci boli dnes úspešnejší vo všetkých herných ukazovateľoch. Lepšie servovali a následne bránili, ako my. V prvých dvoch setoch sme to mali nádejne rozohraté, ale stále sme sami vrátili súpera do hry nejakou chybou alebo nedorozumením. Pravdepodobne rozhodol prvý set, kde sa domáci dostali na koňa. V treťom sete sa zápas už len dohrával v jasnej réžií domácich.“

Počet divákov: 267 divákov
Čas trvania zápasu: 72 minút
Rozhodovali: Peter Čunočka, Pavol Andrejčák

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Prešovskí volejbalisti naďalej víťazne a s plným bodovým ziskom
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola aj sobotňajšom štandardnom 8. kole extraligy. Zverenci Mareka Kardoša zdolali mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín 3:1 (13,10, -21,10) a úradujúceho majstra VK OSMOS Prievidza 3:0 (21,13,20). Šarišania natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na osem duelov a so ziskom 24 bodov sú na čele tabuľky pred Myjavou a Svidníkom.