Streda, 07. jún 2023
Meniny má Róbert | zajtra Medard

EKO imidž Filmovej noci na hrade môžete vylepšiť aj vy!

Festival zameraný na krátkometrážnu audiovizuálnu tvorbu, ktorý tento rok poteší svojou prítomnosťou samotný velikán tuzemskej kinematografie – Dušan Hanák, sa profiluje ako ekologicky citlivá akcia, najmä vzhľadom na svoje výnimočné dejisko.

FNNH

Hrad Šariš nad mestom Veľký Šariš môžete pokojne počas roka navštíviť ako návštevník, no filmový víkend 20. - 22. 7. 2018 vám ponúkne viac! Už ste stanovali na miestach, kde na vás dýcha dávna atmosféra stredovekého života a za ranného slnka na vás uvalia tieň stáročné múry? Stanovačka je tu povolená len počas tohto víkendu a ako satisfakciu ponúkli organizátori správcom hradu svoje rozhodnutie správať sa čo najekologickejšie.

Ak sa rozhodnete prispieť na toto podujatie organizátori investujú do zálohovateľných pohárov a kompostovateľných riadov a príborov. Mottom tohto EKO – správania na špeciálnom mieste je „minimum tvorby zbytočného plastového odpadu.“ Na festivaloch to tak jednoducho chodí – pivo sa čapuje do plasťákov a jedlo sa servíruje na plastové taniere, ktoré okamžite končia v lepšom prípade v hŕbe podobného smetia. Filmové posolstvá tvorcov budú tak na tomto podujatí obohatené aj o posolstvo organizátorov, ktorí sa rozhodli ukázať prstom na zelenú planétu. „Kultúra nespočíva len v programe a priestore, ale aj v uvedomovaní si svojich činov a v myslení na budúcnosť našich potomkov“, uvádza za organizáciu Nový Film, režisérka Simona Vlkovič Schurdáková.

Vyzbierané finančné prostriedky budú taktiež použité na zabezpečovanie servisu pre hostí a pozvaných umelcov. Siedmy ročník pracuje s mimoriadne skromným rozpočtom no aj napriek tomu sa občianskemu združeniu NOVÝ FILM podarilo získať na premietanie mimoriadne zaujímavé kúsky a pozvať hudobných hostí známeho formátu. Na hrade vystúpia Parrots of Madness, Chalani z chatrče či Chiki liki tua. O komfort návštevníkov sa postará Chill out zóna a pre deti bude pripravený samostatný detský stan so všetkým čo k tomu patrí. Je toho omnoho viac, stačí si kliknúť na www.fnnh.sk alebo http://www.filmovanocnahrade.sk

Ako to už v týchto „internetových zbierkach na dobrú vec“ chodí, za svoje peniaze dostanete zaujímavý darček. Napríklad pohár s logom filmovej noci, DVD s filmom Obedové menu, plátenú tašku, tričko, vstupenky či ďalšie lákavé odmeny, ktorých hodnota rastie s výškou vášho príspevku. Tento sympatický projekt môžete podporiť do 11. 7. 2018 a stanete sa tak nielen donorom umenia, ale aj snahy o ekologické riešenia.

Na stránke https://www.startlab.sk/projekty/415-filmova-noc-na-hrade-2018-fnnh/ si projekt FILMOVÁ NOC NA HRADEFNNH 2018 pýta eurá na dobrú vec.

Redakciu informoval PR manažér OZ Nový film Lukáš Marhefka.

Súvisiace články
14.6.2018 FNNH 2018: Prihlás svoj film 3.6.2018 Filmová Noc Na Hrade 2018 24.5.2018 Čo nové na hradoch Šariša
Mohlo by Vás zaujímať
Dobrý festival štartuje už o mesiac! Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény
Už o mesiac sa otvoria brány areálu prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa odohrá trinásty ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU. Organizátori zverejnili program jednotlivých pódií a okrem bohatej hudobnej nádielky sa návštevníci môžu tešiť aj na známe relácie TV JOJ naživo! Príde DUB FX, DJ FRESH, THERION, THE ANIMALS, DRUGA RIKA a samozrejme aj domáci IMT SMILE!
Spomienky na kráľovnú Alžbetu II. v centre Prešova
V Prešove sa chystá výstava unikátnych fotografií z návštevy kráľovnej Alžbety II. na Slovensku. 25. mája 2023 o 14.30 hod. výstavu na Hlavnej ulici slávnostne otvorí veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Nigel Baker spolu s primátorom mesta Prešov Františkom Oľhom.
Na Delni sa usilovne pracuje
V prešovskom rekreačnom areáli Delňa aktuálne prebieha pravidelná údržba pred letnou sezónou. Nádrž prírodného kúpaliska, ale aj jej okolie sa vyčistia a opravené budú viaceré objekty. Brány areálu by sa mali verejnosti otvoriť už v priebehu júna.
HELFEST ponúka ďalšie mená účinkujúcich, návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na jojkárske live INKOGNITO
Festival HELFEST, ktorý organizuje kapela Heľenine Oči, sa po prvýkrát uskutoční na letnom kúpalisku Delňa už v prvú septembrovú sobotu. Návštevníci nevšednej celodennej žúrky sa môžu tešiť na vymakaný, nie len, hudobný program. Organizátor predstavil ďalších účinkujúcich, ale aj spoluprácu s TV JOJ, ktorá, okrem iného, do Prešova prinesie live verziu relácie INKOGNITO.
Ochutnajte koktejl kultúry pre všetkých
Tri podujatia, jedno miesto. Ochutnajte kultúrny koktejl pre všetky generácie v Záhrade umenia. Stretneme sa na hudobných festivaloch pod holým nebom Musical Soul, Hudba v meste a na rozprávkovom Dni detí.
Už zajtra ožije Záhrada umenia hudbou
Billy Barman, Janais a Medial Banana vystúpia v Záhrade umenia už tento piatok 2. júna 2023. Návštevníkom festivalu zahrajú známe mená, no tešiť sa môžu aj na mladé kapely a divadlo.
Staň sa hrdinom a začni leto dobrom!
Dobrovoľníci a dobrovoľníčky z Prešovského kraja, prihláste sa do Týždňa dobrovoľníctva!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK