Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Foto: Suťaž Move UP v prešovskom Lanovom centre

V sobotu, 12.3.2016 sa na novej lezeckej stene v Lanovom centre OUTDOORPARK v Prešove konali preteky Slovenského pohára v boulderingu dospelých a mládeže MOVE UP. Zúčastnilo sa ich 82 pretekárov (62 mužov a 20 žien) zo Slovenska, Poľska i Maďarska.

Z toho bolo 27 súťažiacich v mládežníckych kategóriách U16, U18 a U20. V kvalifikácii bolo pre pretekárov pripravených 21 bouldrov systémom flash rozdelených na dve skupiny. Do finále postúpilo 10 mužov a 10 žien, ktorí bojovali o prvenstvo v štyroch bouldroch štýlom OS.

Prvenstvo v mužoch sa za povzbudzovania divákov podarilo vybojovať Štefanovi Bednárovi (SK James Kežmarok), druhý skončil Matej Švub (CCCBBB) a tretí Peter Kuric (HK Prometeus Handlová), ktorý zároveň vyhral i kategóriu U16. V kategórii ženy zvíťazila Vanda Michalková (Lezecká akadémia) ktorá vyhrala i kategóriu U16 pred Luciou Urbanovou a Lenkou Furdíkovou (U18).

Text: Mgr. Miloš Němý
Foto: František Eštočin

Mohlo by Vás zaujímať
Reštart turistiky sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019
Reštart turistickej sezóny sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019, ale zdá sa, že z najhoršieho sú už subjekty cestovného ruchu von. Sľubne sú navštevované všetky múzeálne expozitúry v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria pod Šarišské múzeum v Bardejove. Aj návštevnosť v samotných Bardejovských Kúpeľoch rastie, aj keď do úrovne posledného predpandemického roku 2019 ešte trochu chýba. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Folklórny súbor Solivarčan oslavuje 10. výročie
Umelecké teleso sídliace na Solivare tento rok oslavuje významné výročie. Už 10 rokov združuje talentovaných spevákov, tanečníkov a hudobníkov, ktorých okrem talentu spája aj veľká láska k folklóru.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK