Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Cyklopátrania Prešovským krajom vyvrcholia v Prešove

Spoznávanie Prešovského kraja na bicykli ukončí Cyklopátranie v Prešove a okolí v sobotu 19. septembra. Cyklisti budú s pomocou mapy objavovať prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti.

Cyklopátrania Prešovským krajom pripravila na leto 2015 Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Ide o druhý ročník podujatia. Zábavno-súťažné preteky predstavujú cyklistom krásy prírody a zaujímavosti regiónov v okolí Medzilaboriec, Bardejova, Levoče, Pienin a Prešova.

Práve v Prešove sa v sobotu 19. septembra o 10.00 hodine stretnú cyklopátrači v tomto roku naposledy. Štart a cieľ je pri Kolmanovej záhrade v areáli reštaurácie Kolmanka. Podujatie je určené širokej verejnosti, pretekať môžu jednotlivci aj dvojice.

„Teší nás, že cyklopátrania si obľúbili rodičia s deťmi, rekreační cyklisti aj aktívni športovci či členovia cykloklubov. K obľúbený kategóriám patria dvojice, v ktorých môžu súťažiť dvaja cyklisti so súčtom veku do alebo nad 60 rokov. Tam vznikajú rôzne zaujímavé kombinácie a tiež zábavné momenty počas pretekov, “ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Trasu si volí každý sám

Body cyklopátrania sú do dňa podujatia tajné. Až krátko pred štartom dostane cyklista mapu s vyznačenými bodmi, na ktoré sa má počas päťhodinového limitu dopraviť na bicykli a získať pečiatku s bodovou hodnotou. Čím vyšší počet bodov nazbiera, tým má väčšiu šancu na víťazstvo. Každý cyklista si podľa chuti a schopností zvolí miesta, na ktoré sa vyberie. To najdôležitejšie je vidieť kus krásneho kraja a zaujímavé miesta z chrbta bicykla. V cieli čaká cyklistov občerstvenie, vyhodnotenie súťaže a koncert Eda Klenu a skupiny Klenoty.

Počas všetkých cyklopátraní sa súťaží o bicykel. Za každú účasť na cyklopátraniach je cyklista automaticky zaradený do záverečného losovania, ktoré sa uskutoční po vyhodnotení Cyklopátrania v Prešove. Registrácia na preteky je možná na mieste pretekov od 9.00 hod. alebo mailom na marketing@severovychod.sk. Viac informácií nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

KOCR Severovýchod Slovenska v tomto roku predstavuje Prešovský kraj aj prostredníctvom súťaže Objavuj Prešovský kraj a tiež projektom Legendarium, ktorý zahŕňa multimediálnu hru, album s nálepkami a audio CD o legendách kraja. Uzávierka súťaží je 15. septembra 2015.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK