Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Septembrové Hradné hry 2015 na Šarišskom hrade

Každoročne sa prvú septembrovú nedeľu Šarišský hrad mení na miesto rozprávkového odpočinku pre rodinky s deťmi a ďalších návštevníkov, ktorí na hrad zavítajú.

Toho roku už organizátori pripravujú desiaty ročník s témou: „Z rozprávky do rozprávky“, do ktorého sa zapojilo mnoho dobrovoľníkov, dospelých aj deti. Ponúkame nielen tradičné a zaujímavé atrakcie ako stretnutie s princeznou, rytierom, kráľom, ale aj veľa tvorivých dielni, či ukážky tradičných remesiel, pečenie chleba spojená s ochutnávkou a receptom, kutie vlastnej podkovičky či tkanie na hradnom nádvorí. Návrat do minulých čias, ktoré pre deti pripravil Archeoskanzen Hanušovce. Detičky sa môžu povoziť na stredovekom kolotoči. Chýbať nemôžu ani stredoveký šermiari Sarusu a rytieri Šarišskej pechoty. V bašte na Vás čakajú sladké medovníčky, ktoré si deti môžu podľa svojej fantázie vyzdobiť. Na pódiu hradného nádvoria vás pobavia obyvatelia z čarovného Tamiru (muzikálovej rozprávky), sokoliari, dobový tanečníci a šašovia. Po celom hrade vám osem rozprávok vyrozpráva Osmijanko Kristi Bendovej. A kto má chuť na rozprávku o Nebojsovi, tak tú pre nich pripravilo divadielko Portál. Hudobnú atmosféru programu bude vytvárať aj dobová hudba Vrbovské vŕby.

Pod hradom sme pripravili pre malých rozprávkový bál. Každé dieťa, ktoré príde v rozprávkovom kostýme sa môže zúčastniť nášho rozprávkového bálu a naučiť sa tancovať. Možno sa nám podarí aj nový rekord v počte rozprávkových bytostí... Pod hradom sme pripravili aj ďalšie atrakcie ako divadielka Badros a Cililing, vystúpi aj tanečné divadlo Bodies a rómsky súbor Komunitného centra, maľovanie na tvár. O dobovú hudbu sa postarajú študenti umeleckej školy z Prešova J. Poschla. Návštevníkov čaká rozprávková cesta až na hrad, kde môžete vojsť do rozprávky a zobudiť Šípovú Ruženku, pomôcť princovi nájsť Snehulienku alebo s vodníkom porátať jeho zbierku dušičiek. Vystríhať Červenú Čiapočku pred vlkom. Stretnúť rytierov v plnej zbroji pod hradom pri chyžke a ochutnať trošku dobových dobrôt z ich kuchyne. Organizátori pripravili aj bohaté občerstvenie v podobe klobások, piva, malinoviek, kukurice a iných dobrôt a nápojov.

Novinkou tohto ročníka je predpredaj vstupeniek v Kultúrno informačnom centre vo Veľkom Šariši od 31.8-4.9.2015 za zvýhodnené ceny. Ďalšou novinkou je sv. omša, ktorá sa nebude konať pod hradom, ako po iné ročníky, ale v Kostole sv. Jakuba o 10,00 hod. Obetné dary prinesú deti v dobovom oblečení a tak aj tohoročné hry budú mať požehnanie zdarného priebehu.

Na podujatí sa predstaví aj novozriadené Turisticko Informačné centrum vo Veľkom Šariši, ktoré pripravilo veľa pekných spomienkových predmetov a suvenírov, ktoré budú pripomínať X. ročník Hradných hier 2015 pod názvom „Z rozprávky do rozprávky“.

Šarišské hradné hry, ktoré sa budú konať 6.9.2015 pod hradom a na hradnom nádvorí od 14,30 sú krásnou bodku Kultúrneho leta 2015. Nenechajte si ujsť rozlúčiť sa s letom a prázdninami na našom hrade a pustiť sa do nového školského roka. Tešia sa na Vás organizátori KICka vo Veľkom Šariši.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK