Štvrtok, 11. august 2022
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

V meste sa začína Sochárske sympózium Práci Česť

V ateliéri kovu Metallin v Prešove sa dnes začína Sochárske sympózium Práci Česť, ktoré tento rok privíta približne 20 výtvarníkov z celého Slovenska i Česka.

Do soboty (1.8.) tu budú pracovať s kameňom, kovom, drevom, aby vytvorili čo najviac diel, ktoré potom predstavia posledný deň na slávnostnej vernisáži.

Okrem toho je tu pripravený aj program pre deti. V areáli bude sochárska prípravka i šperkársky workshop pre deti, na ktorom môžu nielen pozorovať výrobu šperkov, ale si aj samy vyskúšať toto remeslo. Na šiltovky budú kresliť grafity umelci z Art Crime a deti si budú môcť kresliť vlastné návrhy. Najlepší z nich bude na záver dňa odmenený šiltovkou s vlastným návrhom.

Večer je pre účastníkov i verejnosť pripravený bohatý program. Dnes hostí roztancuje reggaeton dancehallový tanečný workshop a pohodová kapela N3O z Prešova. So špeciálnym projektom s názvom COIMP prekvapí v utorok Daniel Špiner a jeho hostia. Pre návštevníkov je taktiež pripravený večer inšpiratívnych prezentácií v stredu a filmová noc v dielni vo štvrtok. Džezová kapela z Česka E Converso spríjemní piatkový podvečer. Sobotnou vernisážou bude sprevádzať blues v podaní Big Cigars z Prešova.

Súvisiace články
3.8.2015 Foto: Sochárske sympózium Práci Česť 2015
Mohlo by Vás zaujímať
Reštart turistiky sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019
Reštart turistickej sezóny sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019, ale zdá sa, že z najhoršieho sú už subjekty cestovného ruchu von. Sľubne sú navštevované všetky múzeálne expozitúry v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria pod Šarišské múzeum v Bardejove. Aj návštevnosť v samotných Bardejovských Kúpeľoch rastie, aj keď do úrovne posledného predpandemického roku 2019 ešte trochu chýba. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Folklórny súbor Solivarčan oslavuje 10. výročie
Umelecké teleso sídliace na Solivare tento rok oslavuje významné výročie. Už 10 rokov združuje talentovaných spevákov, tanečníkov a hudobníkov, ktorých okrem talentu spája aj veľká láska k folklóru.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK