Štvrtok, 11. august 2022
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Komasyntha sa predstavila v Little Jazz Cafe

Prešovská skupina Komajota využila jar vo svojej skúšobni naozaj netradične. Svoje najznámejšie skladby pretvorila do syntetickej podoby.

Hudobníci odložili bicie, basgitaru aj spevový mikrofón a vymenili ich za syntetizátory. Komasynthu predstavili v novootvorenej kaviarničke Little Jazz Cafe v rodnom Prešove. Oficiálne ho skolaudovali nielen špecifickým vystúpením, ale aj šampanským a vinylom.

Môže to znieť ako názov nového albumu. Little Jazz Cafe je však príjemným priestorom s nádychom Provensálska, kam kapela Komajota zavítala pri príležitosti oficiálneho otvorenia tejto kaviarničky. Kolaudačný akt, ktorý jej zveril Vlasto Kráľ, jeden z najskúsenejších gastro ľudí z Prešova, sa niesol v znamení šampan15ského a vinylu. Skupina oficiálne predstavila aj svoju druhú hudobnú tvár, keď vystúpila len so syntetizátormi pod názvom Komasyntha. „Je to inšpirované tým čo robíme aj nástrojmi, na ktoré hráme. Spravili sme to na štýl Kraftwerk, no nemyslíme si, že to bude produkcia, ktorá by mala mať masový úspech. Venujeme sa hlavne Komajote. Aby sme takýto koncert zopakovali, musela by prísť nová príležitosť a priestor, kam by sa to hodilo“, zhodli sa hudobníci napriek pozitívnym odozvám.

Kým Little Jazz Cafe je priestor o niekoľkých metroch štvorcových so štýlovou terasou, ľudia sa podvedome presunuli aj do uličky, ktorá k nemu vedie, vychutnávali si to a dodali tomu kozmopolitnú atmosféru. Počas večera to trefne zhrnul Martin Husovský. „Máme kam chodiť, hľadať inšpiráciu a stretávať veľmi príjemných ľudí . Chcem Little Jazz Cafe popriať, aby nás prežilo, malo klientelu, bolo v pluse, aby sme sa tu vedeli stretávať kedykoľvek a cítili sa ako doma. To je podstata priestoru a to celé spočíva v ľuďoch. Ak nebudeme pracovať, tu nás nájdete. Verím, že to všetko spôsobí tento kolaudačný večer.“ Jeho kapelový kolega Stano Čorej radšej vynechal „vtipy, ktoré môžu trvať aj pol hodinu“ a vyhlásil: „Poďme to oliať!“ Vinylovú platňu poliatú šampanským z tohto večera tak môžete nájsť aj s podpismi hudobníkov na stene v Little Jazz Cafe, na ktorého úpravách sa podieľal vo veľkej miere ich basgitarista Mišo Kráľ.

text: Edo Kopček
foto: greatmilan

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
27.6.2015 Foto: Otvorenie Little Jazz Cafe
Mohlo by Vás zaujímať
Reštart turistiky sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019
Reštart turistickej sezóny sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019, ale zdá sa, že z najhoršieho sú už subjekty cestovného ruchu von. Sľubne sú navštevované všetky múzeálne expozitúry v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria pod Šarišské múzeum v Bardejove. Aj návštevnosť v samotných Bardejovských Kúpeľoch rastie, aj keď do úrovne posledného predpandemického roku 2019 ešte trochu chýba. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Folklórny súbor Solivarčan oslavuje 10. výročie
Umelecké teleso sídliace na Solivare tento rok oslavuje významné výročie. Už 10 rokov združuje talentovaných spevákov, tanečníkov a hudobníkov, ktorých okrem talentu spája aj veľká láska k folklóru.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK