Piatok, 21. január 2022
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Turisti môžu objavovať Prešovský kraj pomocou mobilnej aplikácie

Prešovský kraj môžu turisti objavovať prostredníctvom súťaže s mobilnou aplikáciou Objavujme. Súťaž ponúka tipy na zaujímavé výlety v kraji s možnosťou lokalizácie, vďaka ktorej majú turisti možnosť vyhrať zaujímavé ceny.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska spustila od 24. júna súťaž Objavuj Prešovský kraj. Turistom chce predstaviť zaujímavé miesta kraja modernou formou. Stačí si stiahnuť mobilnú aplikáciu Objavujme a v nej si zvoliť súťaž Objavuj Prešovský kraj. Turista tak získa 250 tipov na výlet a možnosť súťažiť o zaujímavé ceny. Aplikácia Objavujme je voľne stiahnuteľná, stoja za ňou vývojári známeho turistického portálu PodmeVon.sk.

„Máme niekoľkoročné skúsenosti s prípravou zaujímavého obsahu pre turistov, teda vieme, čo im pomáha pri hľadaní výletov a čo potrebujú vedieť o miestach a výletoch, na ktoré sa vydajú. Súťaž Objavuj Prešovský kraj sme robili na mieru turistom, ktorí hľadajú tipy na výlety a radi spoznávajú nové miesta, “ uviedol Ľubomír Karas, jeden z tvorcov aplikácie Objavujme.

Úlohou súťažiaceho je navštíviť definované body (miesta v Prešovskom kraji) pomocou GPS a potvrdiť ich návštevu v aplikácii v definovanom kruhu. Za navštívenie miesta získa súťažiaci príslušnú bodovú hodnotu. Rebríček hráčov je k dispozícii okamžite v mobilnom telefóne. Hráči s najvyšším počtom bodov môžu vyhrať tablety, pobyty v hoteloch a penziónoch Prešovského kraja, vstupenky do aquaparkov a zábavných centier či darčekové balíčky.

„Prešovský kraj disponuje viac ako dvoma tretinami všetkých nehnuteľných kultúrnych pamiatok Slovenska, nehovoriac o prírode a mnohých miestach, ktoré stoja za návštevu. Súťaž Objavuj Prešovský kraj predstaví 250 bodov záujmu, sú medzi nimi hrady, múzeá, lokality od Tatier až po Poloniny, ale aj napríklad rôzne výhľady, pramene alebo miesta na pozorovanie nočnej oblohy, “ predstavil súťaž riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Krásy Prešovského kraja na jednom mieste
Súťaž spája množstvo zaujímavých miest, prírodných krás a pamiatok, ale aj menej známe ale zaujímavé zákutia. Navyše obsahuje zoznam zariadení, ktoré súťažiacemu poskytnú rôzne zľavy na občerstvenie, ubytovanie či wellness služby.

Každý záujmový bod v súťaži obsahuje informácie o  mieste, fotografiu, bodovú hodnotu do súťaže, GPS súradnice a diameter, teda okruh, v ktorom sa hráč môže lokalizovať. Všetky body sú zobrazené na mape s možnosťou navigácie.

Súťaž Objavuj Prešovský kraj trvá od 24. júna do 15. septembra 2015. Turisti ju nájdu v  aplikácii Objavujme, ktorá je dostupná zadarmo pre platformy Android aj iOS (Apple). Ocenenie víťazov prebehne 26. septembra na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu v Levoči. Informácie o súťaži získajú turisti na stránke KOCR Severovýchod Slovenska www.severovychod.sk a www.podmevon.sk.

Jeden z bodov -  Habura - socha kniežaťa Laborca
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK