Streda, 16. jún 2021
Meniny má Blanka, Bianka | zajtra Adolf

Neziskové organizácie i seniori môžu vďaka donorovi dostať počítače

Deti zo sociálne slabších rodín, seniori i mimovládne organizácie v Prešove sa môžu uchádzať o jeden z desiatich počítačov, ktoré mestu ponúkla spoločnosť Spravbytkomfort, a. s.

Tá v rámci obnovy firemného hardvéru a sieťových technológií vyčlenila desať plne funkčných počítačových zostáv, ktoré budú prostredníctvom občianskeho združenia Sociálny Prešov darované ďalším užívateľom.

Spoločne sme vymysleli možnosť použitia darovaných počítačov. Podmienkou je napísanie miniprojektu s cieľom jeho využitia na stránku www.socialnypresov.sk, kde bude zároveň zverejnená výzva s podmienkami. Uzávierka podávania projektu je 3. októbra“, priblížila zámer a systém, akým chcú počítače darovať, hlavná koordinátorka webového portálu a predsedníčka združenia Sociálny Prešov Ingrid Doležalová.

Ako ďalej vysvetlila, komisia zložená zo zástupcov spoločnosti Spravbytkomfort, Mestského úradu v Prešove a občianskeho združenia Sociálny Prešov vyberie desať uchádzačov, ktorí počítač získajú. Rozhodujúce bude, nakoľko projekt umožní, aby počítač využívalo čo najviac ľudí - členov, klientov a pod.

Webová stránka www.socialnypresov.sk vznikla z dobrovoľnej iniciatívy hlavnej koordinátorky Ingrid Doležalovej a Renáty Kukovej z občianskeho združenia TOLAMIR za aktívnej spolupráci s mestom Prešov, Sekciou služieb občanom MsÚ, oddelením sociálnych služieb. Združuje spoluprácu verejných a neverejných poskytovateľov sociálnych služieb v rámci spoločnej webovej stránky.

Dnes má webový portál viac ako 55.000 návštev, čo je dôkazom jeho využívania a pomoci cieľovým skupinám. A aj dnešok je preto dôležitý, keďže prvýkrát v rámci histórie existencie tohto webového portálu sa našla spoločnosť, donor, ktorý sa rozhodol venovať nie malú sumu vo forme desiatich počítačov“, zhodnotil riaditeľ Sekcie služieb občanom MsÚ v Prešove Matúš Háber.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.