Štvrtok, 11. august 2022
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Krajský parlament odvolal riaditeľa PUĽS-u

Krajský parlament dnes odvolal riaditeľa Poddukelského umeleckého ľudového súboru (PUĽS) v Prešove Vladimíra Marušina. Dôvodom je podľa predsedu PSK Petra Chudíka nerešpektovanie hlavného kontrolóra.

Vladimír Marušin
Vladimír Marušin

Vážim si jeho prácu ako umelca, ale musím sa k nemu správať ako k riaditeľovi organizácie a v tom zlyhal. Nerešpektuje hlavného kontrolóra, teda nerešpektuje ani zastupiteľstvo. Ak by sme v tomto boli zhovievaví, vznikla by situácia, že by sa každý jeden riaditeľ organizácie mohol takto správať a to by myslím nechcel nikto. Z toho pramenil môj návrh na odvolanie“, povedal dnes po rokovaní zastupiteľstva Chudík.

Podľa hlavného kontrolóra PSK Jozefa Hudáka bol problém v tom, že ešte jeho predchodca v roku 2013 urobil kontrolu v súbore PUĽS, kde zistil nedostatky, ktoré súviseli s rozpočtovými pravidlami. Išlo o vyplatenie odmeny 2500 eur. Tie podľa Hudáka Marušin vyplatil sám sebe.

Na základe výsledkov kontroly bol riaditeľ povinný prijať opatrenia na odstránenie nedostatkov. Dostal termín, no ten nedodržal, zo strany hlavného kontrolóra bol predĺžený, no aj tak k zabezpečeniu opatrení nedošlo. Tým pádom porušil zákon“, hovorí kontrolór Jozef Hudák.

Tiež povedal, že za 13 rokov sa neobjavil prípad, kedy by štatutárny zástupca organizácie neprijal opatrenia a teda nerešpektoval hlavného kontrolóra. Riaditeľ PUĽS-u mal podľa neho problém už pred niekoľkými rokmi, keď poskytol zálohu 200.000 korún na kúpu autobusu. Tá bola prevedená na súkromný účet, kde ostala dva roky. Po kontrole boli financie vrátené, no autobus nie je zakúpený dodnes.

TASR oslovila aj samotného odvolaného riaditeľa PUĽS-u Vladimíra Marušina. Ten sa k celej veci vyjadrovať nechcel, pretože sa o probléme dozvedá vraj iba sprostredkovane z médií. Dokonca nebol ani pozvaný na rokovanie Komisie pre kultúru a národnostné menšiny pri Zastupiteľstve PSK, kde sa riešilo jeho odvolanie. Zo strany zriaďovateľa mu neboli vyčítané žiadne pochybenia a vyjadrí sa k tomu, až keď bude mať na stole oficiálne odvolanie.

Predseda PSK sa dnes uviedol, že osloví jedného z vedúcich pracovníkov PUĽS-u, či prijme poverenie riadiť súbor a následne sa na toto miesto urobí nové výberové konanie. Odvolaný riaditeľ môže podľa neho v súbore pôsobiť aj naďalej - v inej funkcii, a odovzdávať svoje umelecké vedomosti a skúsenosti.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK