Štvrtok, 11. august 2022
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Francúzsko má záujem otvoriť bilingválnu sekciu na gymnáziu

Spolupráca s departmentom Horné Pyreneje trvá už od roku 2005

O rozšírení vzájomnej spolupráce rokovali včera predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík a veľvyslanec Francúzska v SR Didier Lopinot.

Spolupráca s departmenom Horné Pyreneje, ktorá sa začala ešte v roku 2005, bola doteraz zameraná predovšetkým na rozvoj turizmu. Podľa P. Chudíka majú regióny mnoho spoločného: "My máme Lomnický štít, Horné Pyreneje Pic du Midi – na oboch sú lanovky a observatóriá. Rovnako sú v našich regiónoch umiestnené aj najznámejšie pútnické miesta oboch krajín – Lurdy a Levoča". Predseda upozornil aj na myšlienku zriadiť charterovú leteckú linku medzi letiskami v Poprade a v Tarbes: "Zatiaľ zostalo len pri nápade, aj keď si myslím, že je to dobrý zámer a mohli by sme sa k nemu vrátiť", zdôraznil.

Francúzsky veľvyslanec by rád rozšíril spoluprácu aj do oblasti vzdelávania: "Máme záujem spolupracovať na vytvorení bilingválnej sekcie na jednom z prešovských gymnázií", konkretizoval. Ak by sa tento zámer začal realizovať, prvá bilingválna francúzska trieda gymnázia by mohla byť otvorená v školskom roku 2016/2017. "Vítam túto myšlienku. Bude to prínos nielen pre školy, ale predovšetkým pre študentov nášho kraja", uviedol P. Chudík.

Na Slovensku je v súčasnosti päť bilingválnych gymnázií s francúzskou sekciou.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK