Štvrtok, 11. august 2022
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Pardubický kraj ponúkol milión korún

Finančný dar krajská samospráva použije na opravu zosuvu.

Pardubický hejtman Martin Netolický (vľavo) a prešovský župan Peter Chudík počas návštevy navštívili Ľubovniansky hrad.
Pardubický hejtman Martin Netolický (vľavo) a prešovský župan Peter Chudík počas návštevy navštívili Ľubovniansky hrad.

Pardubický kraj ponúkol Prešovskému kraju pomoc vo výške jeden milión českých korún (40 000 €) na odstránenie následkov povodní z polovice mája. Škody, ktoré v Prešovskom kraji spôsobili povodne a mimoriadne situácie v máji, dosahujú čiastku 5,71 milióna eur.

Pardubický hejtman Martin Netolický počas oficiálnej návštevy 6. júna ponúkol finančnú podporu: "Radi by sme vám v tejto ťažkej chvíli pomohli. Naše hospodárstvo sa začína zviechať a sme radi, že niečo také nemusíme riešiť u nás doma... preto by sme vám chceli pomôcť sumou jeden milión českých korún. Vieme, že to nevyrieši vaše problémy, ale je to symbolický príspevok na znak solidarity". Dodal, že príspevok musia schváliť tamojší poslanci a vyjadril presvedčenie, že financie pošlú čím skôr, „kým to má zmysel.“

"Nečakal som takéto priateľské gesto. Mimoriadne si vážime záujem našich partnerov o dianie u nás a postoj a ochotu Pardubického kraja nezištne pomôcť", komentoval návrh predseda PSK Peter Chudík. Zdôraznil, že to je už po tretíkrát, čo český partner severovýchodu Slovenska nezištne pomáha: "V roku 2010 po ničivých povodniach to bol práve Pardubický kraj, ktorý nám poslal finančnú pomoc vo výške 500 000 českých korún". Po prvý raz český partnerský región Prešovskému kraju materiálne pomohol už po vlne ničivých povodní v roku 2004.

Finančný dar bude zrejme použitý na sanáciu zosuvu na ceste III. triedy v obci Osturňa, kde prívalové dažde odplavili krajnicu a časť svahu. Tento kritický bod je potrebné urýchlene riešiť, inak hrozí riziko obmedzenia a výluky dopravy do časti obce.

Pardubický kraj je najstarším medzinárodným oficiálnym partnerom Prešovského kraja. Dohodu o spolupráci podpísali zástupcovia oboch regiónov 23. októbra 2002.

Zosuv Osturňa: Zosuv v Osturni – hrozí, že časť dediny ostatne odrezaná od sveta.

Zosuv Osturňa: Zosuv v Osturni – hrozí, že časť dediny ostatne odrezaná od sveta.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK