PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/138/hrusovsky_sa_referenda_nezucastni.html

Hrušovský sa referenda nezúčastní

Podpredseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský sa vypísaného referenda nezúčastní. A ako 5. septembra v Prešove vyhlásil, bol by rád, keby také rozhodnutie si osvojili aj ostatní oprávnení voliči. Na druhej strane treba rešpektovať Ústavou SR dané referendové právo. "Demokracia stojí viac ako by sme si želali," dodal na margo výdavkov na realizáciu plebiscitu.

P. Hrušovský nie je zástancom takých radikálnych názorov, aké prezentoval Vladimír Mečiar, predseda Hnutia za demokratické Slovensko, ktoré iniciovalo vypísanie referenda, keď ten vyhlásil, že na Slovensku je v súčasnosti krízový stav. Slovensko v súčasnosti rieši problémy, ktoré sa nahromadili za 6 rokov vlády tých, ktorí referendum iniciovali. Na ich adresu podpredseda parlamentu ešte dodal, že zišlo by sa im viac štátnického konania, a nie politického chytráčenia. Tým je podľa neho práve referendum.

KDH nebude podľa jeho podpredsedu P. Hrušovského organizovať žiadne antikampane, zapojí sa však do predreferendovej agitácie. Jej nosnou myšlienkou bude to, že referendum je zbytočné v čase, keď sa na Slovensku treba sústreďovať na riešenie vážnych hospodárskych otázok.

 
7.9.2000 | Pridal: Redakcia PIS | Politika | čítané: 2384 krát