Štvrtok, 01. jún 2023
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Hasiči majú za sebou ťažkú noc, zasahovali najmä v okresoch na Spiši

Hasiči majú za sebou ťažkú noc, ešte stále zasahujú na území Prešovského kraja kvôli povodňovej situácii.

(ilustračné foto: smARTin)
(ilustračné foto: smARTin)

Momentálne je problém na Toryse v Prešove na Budovateľskej ulici a naši príslušníci zasahujú aj na rieke Poprad pred mestom Podolínec a tiež v meste Stará Ľubovňa“, informoval TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Počas štvrtku (15.5.) zasahovali hasiči v Prešovskom kraji dohromady 110 krát v súvislosti so zlými poveternostnými podmienkami. V teréne bolo nasadených 330 príslušníkov a 116 kusov techniky.

"Najhoršia situácia v noci bola určite v okresoch Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa, " dodal operačný dôstojník.

Momentálne je na východe neprejazdných niekoľko úsekov ciest kvôli povodňovej situácii. Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove informovali, že neprejazdná je cesta 1/68 pred obcou Ľubotín, taktiež pri Sulíne a Mníšku nad Popradom, časť Kače, v staroľubovnianskom okrese. V meste Kežmarok je zaplavené námestie, neprejazdný je aj úsek Kežmarok – Ľubotice, cesta v Krížovej Vsi a tiež medzi obcami Jurské, Holumnica a Ihľany.

Policajti upozorňujú, že je poškodená polovica vozovky na ceste 1/68 pri Lipanoch; neprejazdná cesta je aj pri Ľutine v okrese Sabinov. Cesta na Budovateľskej ulici v Prešove je prejazdná je len z časti a obmedzený prejazd je aj na ceste 1/68 v Pečovskej Novej Vsi.

Stále zostávajú kvôli popadaným stromom uzavreté aj úseky vo Vysokých Tatrách, konkrétne Podbanské – Štrbské Pleso, Štrbské Pleso a Vyšné Hágy. Týka sa to tiež cesty 1/67 smer Vernár.

Súvisiace články
19.5.2014 V Prešovskom kraji trvá tretí povodňový stupeň v 65 obciach a mestách 17.5.2014 Povodňová situácia v kraji sa stabilizovala 16.5.2014 Hladina Torysy klesá, povodňové aktivity trvajú 16.5.2014 Torysa sa vyliala aj medzi Lemešanmi a Drienovom 16.5.2014 Príčinou vyliatia Torysy v meste je zrejme výstavba obchvatu 16.5.2014 Foto: Situácia na vodných tokoch je kritická, Torysa sa už vylieva, mimoriadna situácia je už aj v Prešove 15.5.2014 Tretí stupeň povodňového ohrozenia platí pre celý okres Kežmarok 15.5.2014 V Starej Ľubovni vietor strhol strechu na budove okresného riaditeľstva polície 15.5.2014 V Sabinove mobilizujú ľudí, vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity 15.5.2014 V Prešovskom kraji sú pre popadané stromy uzavreté viaceré cesty 15.5.2014 Foto: Veterná smršť v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Tabakové výrobky v predaji s neplatným označením
PREŠOV – 03.05.2023: V predajni s tabakovými výrobkami v Poprade Colný úrad Prešov v sobotu 29.04.2023 zabezpečil 130 kusov spotrebiteľských balení cigariet (2 600 cigariet), ktoré boli označené neplatnou kontrolnou známkou. Kontrolné známky na cigaretách boli so znakom pre platnosť sadzby dane „I“. Predaj takýchto cigariet bol možný do 31.03.2023. Po tomto dátume sa takto označené spotrebiteľské balenie cigariet považuje za neoznačené.
Vodič nezvládol odbočovanie
Polícia v Prešove obvinila 29 ročného miestneho muža z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
Objasnená lúpež na ulici v Prešove
Prešovskí policajti objasnili v uplynulých dňoch lúpež muža na ulici, ku ktorej došlo 11.3.2023 v Prešove.
,,Stratené vozidlo“
Prešovský okresný vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu sprenevery.
Počas mája budú dopravno-bezpečnostné akcie s názvom Víkend
S cieľom pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví budú pokračovať dopravno-bezpečnostné akcie.
Zneužité citlivé bankové údaje, žena prišla o 9.900,-Eur
Neznáma osoba v stredu (10.05.2023) vo večerných hodinách kontaktovala 65 ročnú Prešovčanku počas toho ako si dobíjala kredit mobilného telefónu prostredníctvom internet bankingu.
Vozidlo úplne zhorelo
V Prešove horelo motorové vozidlo.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK