Štvrtok, 01. jún 2023
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

V Prešovskom kraji sú pre popadané stromy uzavreté viaceré cesty

Vietor spôsobuje problémy vo viacerých častiach Prešovského kraja.

Polámaný strom na ulici Vlada Clementisa v Prešove
Polámaný strom na ulici Vlada Clementisa v Prešove

Podľa prednostu Okresného úradu v Prešove Vladimíra Jánošíka boli v noci a dopoludnia v Prešovskom kraji poškodené strechy v Mirkovciach, Záborskom, Humennom a v Snine. Rovnako dopoludnia spadnutý strom poškodil aj trolejové vedenie na Solivarskej ulici v Prešove, no to už je opravené. Stromy však padajú na viacerých miestach.

Počas dnešného dopoludnia neboli hlásené žiadne problémy, ktoré by spôsobila veľká voda. Podľa Jánošíka padlo na území Prešovského kraja od 30 do 70 milimetrov zrážok.

Aktualizované
Padajúce stromy v Prešovskom kraji spôsobili dnes popoludní viacero dopravných obmedzení.

Čiastočne je uzavretá cesta 1/77 medzi obcami Hniezdne a Nižné Ružbachy v okrese Stará Ľubovňa, kde premávku riadi polícia a tiež časť cesty 2/537 Štrbské Pleso – Podbanské.

Cesta medzi Ruskými Pekľanmi a Obišovcami v Prešovskom okrese je uzavretá úplne. Informoval o tom Operačný odbor Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Situácia v meste Prešov je aj napriek silnému vetru a neutíchajúcemu dažďu relatívne pokojná. TASR informovala hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová. Od rána situáciu na viacerých miestach monitorujú a reagujú aj na podnety občanov.

Evidujeme popadané konáre, menšie stromy, lístie, ktoré sa priebežne odstraňuje v rámci bežnej údržby, dodávateľské spoločnosti sú upozornené na zvýšené riziko nárazového vetra, preto sa situácia monitoruje. Pre spadnutý strom je do odvolania zatvorený Zberný dvor na Bajkalskej ul. 33. Obyvatelia môžu odpad odovzdať v zbernom dvore na Jesennej ul. 3“, uviedla hovorkyňa.

Podľa jej ďalších slov rieka Torysa prekročila zatiaľ na svojom hornom toku úroveň hladiny zodpovedajúcu I. stupňu povodňovej aktivity, ale stav sa rapídne nezvyšuje. V Prešove dosahovala hladina Torysy 172 centimetrov, na I. stupeň povodňovej aktivity je potrebných 300 centimetrov, z čoho vyplýva, že by musela stúpnuť na dvojnásobok súčasného prietoku. Mesto zatiaľ neuvažuje o vyhlásení mimoriadneho stavu, pretože situácia nie je podľa hovorkyne až taká vážna.

Súvisiace články
19.5.2014 V Prešovskom kraji trvá tretí povodňový stupeň v 65 obciach a mestách 17.5.2014 Povodňová situácia v kraji sa stabilizovala 16.5.2014 Hladina Torysy klesá, povodňové aktivity trvajú 16.5.2014 Torysa sa vyliala aj medzi Lemešanmi a Drienovom 16.5.2014 Príčinou vyliatia Torysy v meste je zrejme výstavba obchvatu 16.5.2014 Foto: Situácia na vodných tokoch je kritická, Torysa sa už vylieva, mimoriadna situácia je už aj v Prešove 16.5.2014 Hasiči majú za sebou ťažkú noc, zasahovali najmä v okresoch na Spiši 15.5.2014 Tretí stupeň povodňového ohrozenia platí pre celý okres Kežmarok 15.5.2014 V Starej Ľubovni vietor strhol strechu na budove okresného riaditeľstva polície 15.5.2014 V Sabinove mobilizujú ľudí, vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity 15.5.2014 Foto: Veterná smršť v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Deň hasičov v Prešove bude plný pestrého programu
Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, sa 5. mája o 14.00 hod. uskutoční Deň hasičov spojený s prehliadkou súčasnej i historickej hasičskej techniky.
5. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
AKTUALIZÁCIA 2.5.2023: Dňa 3. mája 2023 (streda) od 14.00 hod. sa uskutoční pokračovanie 5. zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Prešov. Priamy prenos z rokovania môžete sledovať tu: https://www.youtube.com/watch?v=dxxzdzNmd5I​
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov
Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK