Pondelok, 20. máj 2024
Meniny má Bernard | zajtra Zina

V Prešovskom kraji sú pre popadané stromy uzavreté viaceré cesty

Vietor spôsobuje problémy vo viacerých častiach Prešovského kraja.

Polámaný strom na ulici Vlada Clementisa v Prešove
Polámaný strom na ulici Vlada Clementisa v Prešove

Podľa prednostu Okresného úradu v Prešove Vladimíra Jánošíka boli v noci a dopoludnia v Prešovskom kraji poškodené strechy v Mirkovciach, Záborskom, Humennom a v Snine. Rovnako dopoludnia spadnutý strom poškodil aj trolejové vedenie na Solivarskej ulici v Prešove, no to už je opravené. Stromy však padajú na viacerých miestach.

Počas dnešného dopoludnia neboli hlásené žiadne problémy, ktoré by spôsobila veľká voda. Podľa Jánošíka padlo na území Prešovského kraja od 30 do 70 milimetrov zrážok.

Aktualizované
Padajúce stromy v Prešovskom kraji spôsobili dnes popoludní viacero dopravných obmedzení.

Čiastočne je uzavretá cesta 1/77 medzi obcami Hniezdne a Nižné Ružbachy v okrese Stará Ľubovňa, kde premávku riadi polícia a tiež časť cesty 2/537 Štrbské Pleso – Podbanské.

Cesta medzi Ruskými Pekľanmi a Obišovcami v Prešovskom okrese je uzavretá úplne. Informoval o tom Operačný odbor Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Situácia v meste Prešov je aj napriek silnému vetru a neutíchajúcemu dažďu relatívne pokojná. TASR informovala hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová. Od rána situáciu na viacerých miestach monitorujú a reagujú aj na podnety občanov.

Evidujeme popadané konáre, menšie stromy, lístie, ktoré sa priebežne odstraňuje v rámci bežnej údržby, dodávateľské spoločnosti sú upozornené na zvýšené riziko nárazového vetra, preto sa situácia monitoruje. Pre spadnutý strom je do odvolania zatvorený Zberný dvor na Bajkalskej ul. 33. Obyvatelia môžu odpad odovzdať v zbernom dvore na Jesennej ul. 3“, uviedla hovorkyňa.

Podľa jej ďalších slov rieka Torysa prekročila zatiaľ na svojom hornom toku úroveň hladiny zodpovedajúcu I. stupňu povodňovej aktivity, ale stav sa rapídne nezvyšuje. V Prešove dosahovala hladina Torysy 172 centimetrov, na I. stupeň povodňovej aktivity je potrebných 300 centimetrov, z čoho vyplýva, že by musela stúpnuť na dvojnásobok súčasného prietoku. Mesto zatiaľ neuvažuje o vyhlásení mimoriadneho stavu, pretože situácia nie je podľa hovorkyne až taká vážna.

Súvisiace články
19.5.2014 V Prešovskom kraji trvá tretí povodňový stupeň v 65 obciach a mestách 17.5.2014 Povodňová situácia v kraji sa stabilizovala 16.5.2014 Hladina Torysy klesá, povodňové aktivity trvajú 16.5.2014 Torysa sa vyliala aj medzi Lemešanmi a Drienovom 16.5.2014 Príčinou vyliatia Torysy v meste je zrejme výstavba obchvatu 16.5.2014 Foto: Situácia na vodných tokoch je kritická, Torysa sa už vylieva, mimoriadna situácia je už aj v Prešove 16.5.2014 Hasiči majú za sebou ťažkú noc, zasahovali najmä v okresoch na Spiši 15.5.2014 Tretí stupeň povodňového ohrozenia platí pre celý okres Kežmarok 15.5.2014 V Starej Ľubovni vietor strhol strechu na budove okresného riaditeľstva polície 15.5.2014 V Sabinove mobilizujú ľudí, vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity 15.5.2014 Foto: Veterná smršť v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu
Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.
13. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK