Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Na opravu Šarišského hradu dostane mesto Veľký Šariš 28.000 eur

Štvrtá etapa opráv Šarišského hradu zo zdrojov ministerstva kultúry a vďaka pracovníkom úradu práce, ktorých mzdu uhrádza ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, sa začne zrejme v júni.

(foto: TASR)
(foto: TASR)

Podľa posledných informácií už je podpísaná zmluva s ministerstvom, mali by sme dostať zhruba 28.000 eur a asi 25 pracovníkov by v tomto roku mohlo pracovať na hrade. Ak všetko pôjde dobre, budú podpísané zmluvy a urobené verejné obstarávania, s prácami by sme mohli začať 1. júna“, uviedol projektový manažér Ladislav Babuščák.

Túto sezónu sa na hrade bude pokračovať v prácach, ktoré sa začali minulý rok, avšak opravené budú aj ďalšie časti. Pracovníci by mali ukončiť rekonštrukciu delostreleckého bastiónu a prachárne, začatú ešte v minulom roku. Taktiež sa plánuje archeologický výskum medzi starou bránou a prachárňou a dokončiť kurtínu medzi baštou dva a tri.

Minulý rok na hrade pracovalo 40 pracovníkov a mesto samotné financovalo opravy vo výške asi 10.000 eur. Mesto Veľký Šariš v apríli taktiež spustilo verejnú zbierku na podporu hradu, keďže by chcelo opravy realizovať aj po skončení projektu. Zbierka by mala trvať do konca roka a samospráva potom zverejní aj to, ako vyzbierané financie použije. Peniaze je možné ukladať do pokladnice na hrade, ale aj posielať na účet zverejnený na stránke mesta.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.