Utorok, 22. jún 2021
Meniny má Paulína | zajtra Sidónia

Belgickej metropole zahral Sabinovčan

V Bruseli sa na oslavách predstavil aj Prešovský kraj.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Dňa 3. mája, bol symbol Bruselu – cikajúci chlapček Manneken Pis, oblečený do slovenského - detvianskeho kroja. Stalo sa tak v rámci osláv 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. V rámci bohatého popoludňajšieho programu slovenské tradície v belgickej metropole sa predstavil aj folklórny súbor Sabinovčan. V programe, ktorý spoluvytvárali takmer všetky slovenské kraje v spolupráci so Stálym zastúpením SR pri EÚ, nechýbali ukážky ľudových remesiel, či ochutnávky slovenských špecialít. Vyššie územné celky Bratislava, Nitra, Trenčín, Žilina, Košice a Prešov prezentovali jedinečné lokality a atrakcie svojich regiónov.

Zastúpenie PSK v Bruseli patrilo v rámci Slovenska k najstarším, oficiálne bolo otvorené ešte pred vstupom Slovenska do EÚ, 22. mája 2003. "Za ten čas sme intenzívne presadzovali záujmy Prešovského kraja na európskej úrovni a rozvíjali nové európske väzby, čo kraju prinieslo veľa pozitívnych výstupov", priblížila vedúca Zastúpenia PSK v Bruseli Natália Tarasovová.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.