Pondelok, 25. január 2021
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Nové propagačné materiály o PSK poslúžia aj nevidiacim

Prešovský samosprávny kraj (PSK) plánuje na tento rok vydanie série propagačných materiálov o zaujímavých lokalitách regiónu. Na ich tvorbe sa bude finančne podieľať Európska únia (EÚ).

Projekt nám umožní vydať novú obrazovú publikáciu o samosprávnom kraji. Okrem fotografickej publikácie to bude aj súhrnný bedeker pre turistov, ktorý nám doteraz chýbal, v tematických publikáciách chceme dotiahnuť naše aktivity – verejné ankety z predchádzajúcich rokov“, informovala hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Súčasťou nových propagačných materiálov budú napríklad informácie o siedmich divoch kraja a tradičnej gastronómii regiónu. Samostatne budú prezentované aj lokality UNESCO, jednotlivé okresy či dávne legendy a povesti. Z ďalších noviniek spomenula hovorkyňa DVD nosiče, skladačky, pohľadnice a samolepky.

Všetky materiály vytvoríme vo viacerých jazykových verziách. Okrem slovenčiny sa budú striedať angličtina, poľština, ruština a francúzština. Zaujímavosťou bude špeciálna brožúra v Braillovom písme pre nevidiacich“, objasnila hovorkyňa s tým, že rozpočet projektu, ktorí plánujú ukončiť v októbri tohto roka, predstavuje 177.000 eur.

Na nové propagačné materiály však nemusí čakať krajská samospráva až do jesene, dodala Fitzeková. „Práve v týchto dňoch dodávateľ odovzdal sériu propagačných materiálov zameraných na tatranský región – okresy Poprad, Stará Ľubovňa, Kežmarok a Levoča. Tie sa realizovali v rámci projektu Klaster turizmu Tatranského regiónu.

Tieto materiály predstavujú podľa slov hovorkyne napríklad sakrálne pamiatky regiónu, najlepšie miesta pre výlety s deťmi, bezbariérovú turistiku, adrenalínové zážitky, lyžovanie, cykloturistiku alebo kúpanie na území Prešovského kraja.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.