Utorok, 07. február 2023
Meniny má Vanda | zajtra Zoja

Poslanci zrušili tri stredné školy, dve zlúčia a odbory jednej presunú

Krajskí poslanci v Prešove dnes na zastupiteľstve odhlasovali vyradenie troch škôl, jednej školskej jedálne a jedného internátu zo siete stredných škôl.

Týka sa to SPŠ chemickej a potravinárskej na Komenského ulici v Humennom. Tá bude zrušená, no jej právnym nástupcom bude SOŠ technická v Humennom. Škola má podľa samosprávneho kraja dlhodobo finančné problémy a nízky počet žiakov. V polovici septembra minulého roku ju navštevovalo 107 žiakov. Dva študijné odbory, biotechnológia a farmakológia i technické lýceum by mali byť zaradené do zoznamu študijných odborov na SOŠ technickej. Škola aj napriek poskytnutiu finančných prostriedkov vo výške 100 percent normatívu žiadala v tomto roku navýšenie rozpočtu o viac ako 49.000 eur.

Ďalšie rušenie sa týka Obchodnej akadémie na Kukučínovej ulici v Sabinove a rovnako Strednej odbornej školy (SOŠ) na ulici SNP v Sabinove. Poslanci vyradili zo siete školských zariadení aj školskú jedáleň a školský internát spomínanej SOŠ v Sabinove. V meste od septembra tohto roka vznikne Spojená škola na ulici SNP, v ktorej sa zlúčia dve zrušené školy a taktiež pod ňu prejdú aj dve zrušené organizačné zložky. Obchodnú akadémiu navštevuje v tomto školskom roku 112 žiakov a SOŠ 262 žiakov. Rady oboch škôl so zlúčením súhlasili.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK