Pondelok, 25. január 2021
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Poslanci zrušili tri stredné školy, dve zlúčia a odbory jednej presunú

Krajskí poslanci v Prešove dnes na zastupiteľstve odhlasovali vyradenie troch škôl, jednej školskej jedálne a jedného internátu zo siete stredných škôl.

Týka sa to SPŠ chemickej a potravinárskej na Komenského ulici v Humennom. Tá bude zrušená, no jej právnym nástupcom bude SOŠ technická v Humennom. Škola má podľa samosprávneho kraja dlhodobo finančné problémy a nízky počet žiakov. V polovici septembra minulého roku ju navštevovalo 107 žiakov. Dva študijné odbory, biotechnológia a farmakológia i technické lýceum by mali byť zaradené do zoznamu študijných odborov na SOŠ technickej. Škola aj napriek poskytnutiu finančných prostriedkov vo výške 100 percent normatívu žiadala v tomto roku navýšenie rozpočtu o viac ako 49.000 eur.

Ďalšie rušenie sa týka Obchodnej akadémie na Kukučínovej ulici v Sabinove a rovnako Strednej odbornej školy (SOŠ) na ulici SNP v Sabinove. Poslanci vyradili zo siete školských zariadení aj školskú jedáleň a školský internát spomínanej SOŠ v Sabinove. V meste od septembra tohto roka vznikne Spojená škola na ulici SNP, v ktorej sa zlúčia dve zrušené školy a taktiež pod ňu prejdú aj dve zrušené organizačné zložky. Obchodnú akadémiu navštevuje v tomto školskom roku 112 žiakov a SOŠ 262 žiakov. Rady oboch škôl so zlúčením súhlasili.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.