Utorok, 22. jún 2021
Meniny má Paulína | zajtra Sidónia

Na kultúrne a športové projekty vyčlenil Prešovský kraj 270.000 eur

Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja (PSK) schválilo dnes výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v programoch šport a kultúra.

Na projekty, ktoré bude financovať kraj z vlastného rozpočtu, vyčlenili 270.000 eur. O financie však môžu žiadať len mestá a obce z PSK. Žiadosti je možné predkladať do 13. mája na podateľňu Úradu PSK, alebo ich poslať poštou a opatriť pečiatkou pošty s týmto termínom.

Jednotlivé projekty budú financované vo výške od 1000 do 5000 eur, maximálne však do výšky 80 percent celkových nákladov na aktivitu. Financie môžu byť použité na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovísk či na usporiadanie masových športových podujatí. V oblasti kultúry môžu taktiež žiadatelia rekonštruovať kultúrne pamiatky a pamätihodnosti miest a obcí alebo rovnako organizovať kultúrne podujatia. Ukončenie jednotlivých projektov musí byť do konca októbra tohto roka. Poslanci zastupiteľstva PSK budú žiadosti schvaľovať na rokovaní 24. júna.

Výzva sa uverejňuje v súlade so všeobecným záväzným nariadením PSK o poskytovaní dotácií z vlastných príjmov a jej cieľom je zvýšiť záujem o šport a podporiť zdravý životný štýl a podporiť prípravu a organizáciu kultúrnych podujatí.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.