Pondelok, 25. január 2021
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Knižnice zavádzajú rodinné členské

Týždeň slovenských knižníc vyvrcholí rozprávkovou nocou. Regionálne knižnice v Prešovskom kraji v rámci Týždňa slovenských knižníc zavádzajú v tomto roku novinku – rodinné členské.

"Znamená to, že jeden dospelý zaplatí ročný poplatok, ostatní členovia rodiny dostanú čitateľský preukaz zadarmo", vysvetľuje riaditeľka Knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove Marta Skalková. Rodinné členské má pomôcť sprístupniť knižnice a ich služby ďalším čitateľom, pre ktorých je dôležité aj finančné hľadisko. Podľa riaditeľky je to tiež príspevok knižníc k Európskemu rodiny.

Počas týždňa slovenských knižníc, ktorý sa v tomto roku trvá od 31. marca do 6. Apríla, ponúkajú regionálne knižnice tradične odpustenie pokút pri oneskorenom vrátení kníh a bezplatné zápisné. Slávnostné otvorenie Týždňa slovenských knižníc v PSK sa konalo dnes predpoludním v Prešove. Zástupcovia knižníc tam predstavili pripravované aktivity.

Počas týždňa sa vo všetkých knižniciach uskutoční množstvo podujatí – slávnostné zápisy prvákov knižnice, zážitkové čítania, besedy, exkurzie, výstavy, súťaže.

Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni má na každý deň pripravené množstvo hier – Kniholov, Rozprávka na stene, Rozprávočka z úst letí. V stredu sa koná podujatie Čo sa skrýva v poličkách.
Vihorlatská knižnica v Humennom pripravila pre deti deň ľudovej rozprávky – Pavol Dobšinský od rána do večera, rozprávkové dopoludnia Dvere do rozprávok i besedu V službách cisára Františka Jozefa.

Návštevníci v bardejovskej knižnici Dávida Gutgesela sa môžu v stredu tešiť na spisovateľku Andreu Rimovú i vyhlásenie súťaže Kráľ čitateľov. Knižnica prináša i ojedinelú výstavu Kresťanská tematika na známkach.

V Podduklianskej knižnici vo Svidníku čaká na návštevníkov čitateľský maratón Klenotnica slovenskej literatúry a počas celého týždňa burza vyradených kníh a časopisov. Samozrejme, špeciálny program je pripravený aj v jedinom slovenskom bibliobuse.

Vo Vranove nad Topľou predstavia v stredu najlepšie čitateľské rodiny, ktoré navštevujú knižnicu pravidelne a zapájajú sa do podujatí, vo štvrtok sa s deťmi stretne spisovateľ Valentín Šefčík a v vpiatok vyhlásia kráľa detských čitateľov.

Prešovská knižnica zase pripravila na štvrtok deň otvorených dverí, kedy si deti i rodičia môžu pozrieť všetky pobočky a oddelenia. Týždeň slovenských knižníc vyvrcholí v piatok veľmi obľúbeným nočným podujatím pre deti – Noc s Andersenom. Deti medzi regálmi čaká krásny nočný rozprávkový program.

Viacej informácií o pripravovaných akciách http://pis.sk/podujatie/3796/tyzden_slovenskych_kniznic.html

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.