Utorok, 07. február 2023
Meniny má Vanda | zajtra Zoja

Dopravu pod Tatrami komplikuje silný vietor, ktorý láme stromy

Silný vietor spôsobil dnes v dopoludňajších hodinách v oblasti Vysokých Tatier niekoľko komplikácií. Hasiči absolvovali od skorých ranných hodín viacero výjazdov, ktoré sa týkali popadaných stromov i vyvrátených striech.

(foto: TASR)
(foto: TASR)

Od rána som ešte nemal ísť ani kedy odvoliť, keďže máme veľa práce, situácia bola pomerne vážna. Od rána sme mali celkom desať výjazdov“, uviedol pre TASR riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade Ondrej Šproch.

Najvážnejší problém bol podľa neho v Spišskej Teplici, kde strhlo strechu na rodinnom dome a druhý vážnejší prípad bol medzi Svitom a Batizovcami, kde spadol strom priamo na vozidlo. „Myslím si, že vodič, ktorý viedol auto, môže hovoriť o šťastí, pretože veľa nechýbalo a mohlo to skončiť úplne inak“, dodal Šproch. Podľa jeho ďalších slov OR HaZZ je v pohotovosti a do služby nasadilo viacero príslušníkov. Tí museli pomáhať aj v Zuberci a Osturni pri požiaroch a aj pri popadaných stromoch v iných okresoch.

Zajtra má byť podľa meteorológov situácia ešte horšia ako dnes, takže služba sa pre nás nekončí, musíme sa pripraviť, aby sme boli pripravení, keby opäť došlo k takejto mimoriadnej situácii“, uzavrel Šproch.

Súvisiace články
18.3.2014 Najviac problémov spôsobil vietor v Prešovskom kraji
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK