Utorok, 07. február 2023
Meniny má Vanda | zajtra Zoja

Veľký Šariš chce v tomto roku prebudovať jeho námestie

Mesto Veľký Šariš aj napriek tomu, že mu v rozpočte na tento rok neostali peniaze na nové investície, chce dokončiť staré projekty a aspoň čiastočne financovať aj nové akcie.

(foto: wikipedia.org)
(foto: wikipedia.org)

S investíciami je to slabšie, v každom prípade sme rozbehli parkovú úpravu námestia, aby sme začali so skultúrňovaním priestoru za Starou školou a chceme tam v rámci týchto úprav vybudovať aj verejné toalety, pretože Veľký Šariš ich nemá. Pokračujeme v prácach na hrade a chceme sa venovať aj výstavbe bytov“, vysvetľuje primátor Mikuláš Drab.

Na námestí by chceli pridať viac zelene, rovnako by malo byť zväčšené parkovisko za mestským úradom a vybudovaný nový výjazd z neho.

Všetko sú to však len investície vďaka projektom, kde má mesto len 5-percentnú spoluúčasť.

Poslanci mestského zastupiteľstva totiž ešte v minulom roku pri schvaľovaní rozpočtu škrtli investície na vybudovanie oddychovej zóny pod Šarišským hradom alebo na rozšírenie cintorína. Všetky financie majú ísť podľa nich do splácania dlhov a úverov.

Vedenie mesta by však chcelo stavať napríklad aj nové byty, ale keďže na to zdroje nemá, podľa primátora by mohli pozemok predať investorovi, ktorý ich postaví a oni by ich neskôr refundovali cez Štátny fond rozvoja bývania. Na Južnej ulici by tak vzniklo 12 bytov, poslanci sa však v posledných mesiacoch nevedia dohodnúť či to budú byty s nižším alebo vyšším štandardom.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK