Utorok, 07. február 2023
Meniny má Vanda | zajtra Zoja

Novým hlavným kontrolórom PSK bude Jozef Hudák

Krajské zastupiteľstvo v Prešove schválilo na dnešnom zasadnutí nového hlavného kontrolóra Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Bude ním 42-ročný Jozef Hudák zo Stropkova.

Jozef Hudáf (foto: TASR)
Jozef Hudáf (foto: TASR)

Šesťročné funkčné obdobie dosluhujúceho kontrolóra Jána Majdu sa skončí v stredu 19. februára 2014. Do boja o spomínaný post sa pred dnešnou voľbou zapojili šiesti záujemcovia, ktorí splnil podmienky na zaradenie do voľby. Konkrétne išlo o spomínaného Jozefa Hudáka, Ladislava Škyvru z Prešova, Vranovčana Štefana Tichého, Svidníčana Jána Majdu, Dušana Lukáča z Veľkého Šariša a Jozefa Nehilu zo Sabinova.

V súlade s uznesením zastupiteľstva prebehla voľba hlavného kontrolóra tajným hlasovaním. Každý z prítomných kandidátov dostal právo vystúpiť na zasadnutí zastupiteľstva v časovom rozsahu päť minút. Poslanci zastupiteľstva vhodili do hlasovacej urny 62 hlasovacích lístkov. J. Hudák získal pri tajnej voľbe 38 platných hlasov.

Hlavného kontrolóra volí zastupiteľstvo na šesť rokov. Predseda samosprávneho kraja je povinný so zvoleným hlavným kontrolórom uzavrieť pracovnú zmluvu najneskôr v nasledujúci deň po dni skončenia funkčného obdobia predchádzajúceho hlavného kontrolóra. Deň nástupu do práce sa určí na deň nasledujúci po dni skončenia funkčného obdobia predchádzajúceho hlavného kontrolóra.

Jozef Hudák zastával v posledných rokoch vedúce pozície v bankovom sektore. Úrad hlavného kontrolóra plánuje po nástupe do svojej funkcie podrobiť analýze. „Po nej by som následne prijal určité kroky, samozrejme, aby ten útvar fungoval hlavne ako metodická poradenská pomoc pre ostatné organizácie a zamestnancov Prešovského samosprávneho kraja. Chcel by som, aby sa zamestnanci kontroly nebáli, pretože kontrola nie je o nejakej represii, kontrola je aj o pomoci“, uviedol pre novinárov krátko po svojom zvolení nový hlavný kontrolór PSK.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK