Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Na území Prešovského kraja klesajú počty chorých na chrípku

Na území Prešovského samosprávneho kraja (PSK) došlo počas tohto týždňa k poklesu akútnych respiračných a chrípke podobných ochorení.

Informoval o tom na svojej internetovej stránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

V priebehu 14. kalendárneho týždňa nahlásili lekári epidemiológom v kraji 7576 prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO), čo predstavovalo 1589,2 chorých na 100.000 obyvateľov. V predchádzajúcom týždni sa zaznamenalo na území kraja až 9116 prípadov ochorení na ARO.

Z celkového počtu tohtotýždňových ochorení na ARO išlo v 831 prípadoch o chrípke podobné ochorenia (CHPO). V predchádzajúcom týždni ich bolo 1178, takže pokles chorobnosti je evidentný aj v rámci CHPO na území Prešovského kraja.

V 14. kalendárnom týždni sa pre zvýšenú chorobnosť ARO nevyučovalo v štyroch materských a piatich základných školách v kraji. Išlo konkrétne o školské zariadenie v okresoch Bardejov, Humenné, Stará Ľubovňa a Vranov nad Topľou.

Pre rozšírené chrípkové ochorenia zostáva naďalej v platnosti zákaz návštev lôžkových zdravotníckych zariadení v okrese Stará Ľubovňa.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK