Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

FNsP dostala od nadácie 10.000 eur na zakúpenie inkubátora

Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove získalo v týchto dňoch nový inkubátor.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková dnes informovala, že 10.000 eur na toto špeciálne vybavenie venovala oddeleniu ČSOB nadácia.

"Ide o kvalitný inkubátor, ktorého veľkou výhodou je prístup z viacerých strán. Je vhodný na vykonávanie invazívnych zákrokov a môže slúžiť aj ako výhrevné lôžko. Vážime si všetky aktivity, ktoré smerujú k podpore tých najmenších a najzraniteľnejších", uviedla primárka Perinatologického centra Iveta Reváková.

Vysvetlila, že nové zariadenie je určené novorodencom s extrémne nízkou pôrodnou hmotnosťou a novorodencov v kritickom stave. Jeho ďalšou výhodou je nastavenie výšky a polohy lôžka. Zariadenie disponuje aj priestorom pre uloženie röntgenovej kazety.

Hovorkyňa pripomenula, že peniaze nadácia získala vďaka akcii Okruh zdravia, ktorý sa v Prešove konal v septembri minulého roka v Jazdeckom areáli. Zapojilo sa do neho 842 účastníkov, tí spolu odbehli 8500 kôl. Beh pre dobrú vec podporili aj zamestnanci nemocnice: lekári, sestry, technickí a administratívni pracovníci.

Podľa riaditeľa nemocnice Radoslava Čuhu sa v prešovskej FNsP narodí v priemere 3000 detí ročne. Deťom, ktoré sa narodia predčasne a majú vážnejšie zdravotné komplikácie, môže takýto inkubátor výrazným spôsobom pomôcť.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK