Štvrtok, 11. august 2022
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Počas Veľkej noci sa stretnú turisti už tradične aj na Šimonke

Milovníci prírody brázdia turistické chodníky vo viacerých slovenských regiónoch aj počas týchto sviatočných dní.

...na vrchole Šimonky
...na vrchole Šimonky

Na Veľkonočný pondelok sa chystajú niektorí vystúpiť aj na vrchol Šimonky, ktorá sa nachádza v Slanských vrchoch na východe Slovenska.

Do tradičného Veľkonočného výstupu na Šimonku, ktorá je s nadmorskou výškou 1092 metrov najvyšším bodom Slanských vrchov, sa chystajú už tradične zapojiť členovia viacerých pobočiek Klubu slovenských turistov z Košického ako aj Prešovského kraja. Spomínané turistické podujatie má už takmer 30-ročnú tradíciu.

Pôvodne sa uvažovalo o troch rôznych trasách, predpokladám však, že vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky sa v pondelok po niektorých nepôjde“, informoval TASR Zdenek Šteliar z Prvého michalovského Klubu slovenských turistov. Dodal že niekoľkohodinová turistika na Šimonku bude na vranovskej strane pohoria začínať v Hermanovciach nad Topľou, alebo Petrovciach.

Je to jedno z najmasovejších turistických podujatí v našom regióne počas Veľkej noci. Ak je dobré počasie, zúčastňujú sa ho až stovky ľudí“, ozrejmil Šteliar.

Turisti sa teda tešia na tradičné veľkonočné stretnutie, prechádzky prírodou, ale aj panoramatické výhľady, ktoré ponúka spomínaná dominanta Slanských hôr. Zo Šimonky sa dá totiž v prípade priaznivého počasia dovidieť nielen na okolité pohoria Zemplína či Šariša, ale aj na oveľa vzdialenejšie Vysoké Tatry.

Mohlo by Vás zaujímať
Reštart turistiky sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019
Reštart turistickej sezóny sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019, ale zdá sa, že z najhoršieho sú už subjekty cestovného ruchu von. Sľubne sú navštevované všetky múzeálne expozitúry v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria pod Šarišské múzeum v Bardejove. Aj návštevnosť v samotných Bardejovských Kúpeľoch rastie, aj keď do úrovne posledného predpandemického roku 2019 ešte trochu chýba. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Folklórny súbor Solivarčan oslavuje 10. výročie
Umelecké teleso sídliace na Solivare tento rok oslavuje významné výročie. Už 10 rokov združuje talentovaných spevákov, tanečníkov a hudobníkov, ktorých okrem talentu spája aj veľká láska k folklóru.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK