Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Počet ARO v kraji sa mierne zvýšil, zatvorené boli desiatky škôl

Lekári v Prešovskom kraji v priebehu tohto týždňa zaznamenali mierny nárast počtu akútnych respiračných ochorení (ARO).

(ilustračné foto: TASR)
(ilustračné foto: TASR)

Z aktuálnej hygienicko-epidemiologickej správy zverejnenej na webovej stránke Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) vyplýva, že v dôsledku zvýšenej chorobnosti došlo k prerušeniu výchovno-vzdelávacieho procesu v 61 školských zariadeniach.

Zo štatistík vyplýva, že v priebehu tohto týždňa lekári evidovali 11.369 ARO, čo je o 1362 prípadov viac, ako bolo v predchádzajúcom týždni. Z tohto počtu bolo 2052 pacientov, u ktorých diagnostikovali chrípkové ochorenia, čo je zhruba na úrovni minulého týždňa. Najväčší počet ochorení evidujú u detí od šesť do 14 rokov.

V Prešovskom kraji z dôvodu zvýšenej chorobnosti museli prerušiť výchovno-vzdelávací proces v 15 materských školách, 45 základných školách a jednej strednej škole. Najviac školských zariadení bolo zatvorených v okrese Bardejov, spolu 21. Viac ako päť škôl bolo zatvorených v okresoch Vranov nad Topľou, Humenné, Prešov a Snina.

RÚVZ Prešov informuje, že naďalej platí zákaz návštev v lôžkových zdravotníckych zariadeniach v Prešovskom kraji.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK