Zoznam starostov obcí je spracovaný na základe informácií Štatistického úradu SR o výsledkoch tohoročných komunálnych volieb. Za menom obce je uvedené celé meno starostu (aj s titulom) a skratka strany, ktorá ho nominovala. V prípade nezávislého kandidáta je uvedené NEKA, v prípade koalície strán sú napísané všetky skratky všetkých strán danej koalície v abecednom poradí.
Okres Prešov:
Abranovce: František Štofko, HZDS
Bajerov: Štefan Murín HZDS, SMER, SDĽ
Bertotovce: František Marinica, Ing., HZDS, SMER, SDĽ
Brestov: František Čonka, SDKÚ
Bretejovce: Milena Birešová, NEKA
Brežany: Jaroslav Kočamba, HZDS, SMER
Bzenov: Štefan Rafajlovič, SDKÚ
Čelovce: Štefan Gdovin, KDH
Červenica: Marta Pavlinská, HZDS, SMER, SDĽ
Chmeľov: Tomáš Drabik, NEKA
Chmeľovec: Jozef Majirský, KDH, SDKÚ
Chmiňany: Cyril Miškuf, NEKA
Chminianska Nová Ves: Pavel Harničar, NEKA
Chminianske Jakubovany: Emília Ivanková, HZDS
Demjata: Július Kačmár, NEKA
Drienov: Ján Štefaňák, Ing., ANO, HZDS, KSS, P SNS, SMER, SDĽ
Drienovská Nová Ves: František Marcin, NEKA
Dulová Ves: Ján Seman, Ing., SDKÚ
Fintice: František Kočiš, ANO, KDH, SDKÚ
Fričovce: Ladislav Tkáčik, Ing., HZDS, SMER, SDĽ
Fulianka: František Miškuf, NEKA
Geraltov: Júlia Bortňáková, HZDS, SMER, SDĽ
Gregorovce: Antónia Demeterová, KDH, SDKÚ
Haniska: Ladislav Jambrich, NEKA
Hendrichovce: Ján Centko, KDH
Hermanovce: František Margita, HZDS, SMER, SDĽ
Hrabkov: Jaroslav Hovančák, HZDS, SMER, SDĽ
Janov: František Harčár, SMER, SDĽ
Janovík: Marek Čarný, Ing., NEKA
Kapušany: Ladislav Kokoška, Ing., CSc., HZDS, SMER, SDĽ
Kendice: Jozef Hlavatý, SDKÚ
Klenov: Gabriel Michalko, HZDS, SMER, SDĽ
Kojatice: Anton Aštary, KDH
Kokošovce: Vincent Ivanecký, Ing., NEKA
Križovany: Cyril Harničár, NEKA
Kvačany: Pavol Veteráni, SMER
Lada: Milan Hudák, HZDS, SMER, SDĽ
Lažany: Ján Dzuričko, JUDr., ĽB
Lemešany: Marko Bučko, Ing., ANO, KDH, SDKÚ
Lesíček: Martin Blihár, Ing., NEKA
Ličartovce: Viliam Jurko, NEKA
Lipníky: Juraj Smolko, NEKA
Lipovce: Antonín Harkabus, SDKÚ
Ľubotice: Marián Baňas, Ing., KDH
Ľubovec: Eduard Bartko, KDH
Lúčina: Rudolf Švábik, KDH
Malý Šariš: Imrich Semančík, Ing., NEKA
Malý Slivník: Ladislav Terpák, KDH, SDKÚ
Medzany: Jozef Kipikaša, ANO
Miklušovce: Imrich Gajdoš, HZDS, SMER, SDĽ
Mirkovce: Ľubomír Bilišňanský, SDA
Mošurov: František Šechný, KDH
Nemcovce: Jozef Pavuk, Ing., NEKA
Okružná: Pavol Sučko, Ing., KDH
Ondrašovce: Andrej Kapľavka, KDH, SDKÚ
Ovčie: Mária Šimčíková, Ing., NEKA
Petrovany: Miroslav Sopko, Mgr., KDH, SDKÚ
Podhorany: Juraj Radačovský, HZDS, SNS, SMER
Podhradík: Ladislav Stanek, Ing., KDH
Proč: Ján Pavúk, NEKA
Pušovce: Peter Migaš, NEKA
Radatice: Ľubica Rendošová, Mgr., DS
Rokycany: Peter Šoltis, KDH
Ruská Nová Ves: Milan Kollár, HZDS, SMER, SDĽ
Šarišská Poruba: Milan Kaňuch, HZDS
Šarišská Trstená: Jaroslav Fogaš, SMER
Šarišské Bohdanovce: Vincent Čontofalský, DS, KDH, SDKÚ
Sedlice: Imrich Krajňák, KDH
Seniakovce: František Gašpar, HZDS, SMER, SDĽ
Šindliar: Stanislav Imrich, Ing., NEKA
Široké: Stanislav Bartoš, Ing., NEKA
Štefanovce: Ján Juščák, HZDS, SMER, SDĽ
Suchá Dolina: Pavel Onduš, NEKA
Svinia: Agnesa Uličná, HZDS, SMER, SDĽ
Teriakovce: Jozef Petruška, NEKA
Terňa: Martin Senderák, KDH, SDKÚ
Trnkov: Rudolf Onofrej, KDH
Tuhriná: Ján Varga, NEKA
Tulčík: Vladimír Greif, Ing., NEKA
Varhaňovce: Anton Štefko, ROI SR
Veľký Slivník: Pavol Anderko, KDH
Víťaz: Stanislav Kovaľ, Mgr., NEKA
Vyšná Šebastová: František Stanek, NEKA
Záborské: Kristína Maliňáková, ANO, DS, KDH, SDKÚ
Záhradné: Anton Gašpár, Ing., KDH
Žehňa: Andrej Lazor, HZDS, SMER, SDĽ
Žipov: František Dzuriček, ANO
Zlatá Baňa: Dušan Demčák, NEKA
Župčany: Štefan Harčár, KDH, SDKÚ
Zdroj: Prešovský denník Korzár