Utorok, 24. máj 2022
Meniny má Ela | zajtra Urban

Zdravotníctvo

 • Člen komisie zdravotníctva PSK Andrej Havrilla
  Prešovský samosprávny kraj zaznamenáva v poslednom období zvýšený presun lekárov z nemocníc do ambulantnej sféry. Podľa člena komisie zdravotníctva Andreja Havrillu takto vzniklo vyše 200 nových ambulancií, najmä ambulancií prvého kontaktu a špecializovaných ambulancií.
  19.4.2007
  0
 • Zástupca primára oddelenia cievnej chirurgie P. Kováč s Jozefom Pitoňákom, ktorý sa už po operácii môže usmievať. Lekári mu zachránili obe nohy
  Fajčenie, nezdravý spôsob stravovania, poruchy metabolizmu tukov, či cukrovka – to sú rizikové faktory, ktoré najčastejšie ohrozujú cievny systém človeka. Na stúpajúce problémy ľudí s cievami v posledných rokoch upozorňujú aj lekári.
  26.3.2007
  0
 • Na klinike ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove začali dnes s pravidelnou operatívou za pomoci navigačného systému, ktorý umožňuje presnejšie výmeny bedrových a kolenných kĺbov ako doteraz.
  1.3.2007
  0
 • Úrad Prešovského samosprávneho kraja (PSK) nedal žiadne stanovisko k tomu, o koľko a v ktorých zdravotníckych zariadeniach by sa mali redukovať nemocničné lôžka. Podľa vyjadrenia hovorkyne PSK Veroniky Fitzekovej, PSK už nie je zriaďovateľom žiadneho zdravotníckeho zariadenia v kraji.
  23.2.2007
  0
 • Na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána A. Reimana v Prešove dnes zhodnotili projekt Záchrana života 2006, ktorého súčasťou bol aj benefičný koncert Resuscitácia.
  14.2.2007
  0
 • Dnes navštívi Prešov veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie v SR, Josef Aregger, aby s dvoma nemocnicami v Prešovskom kraji prerokoval podmienky odovzdania daru - röntgenového prístroja.
  1.2.2007
  0
 • Pacientov v týchto týždňoch pribúda
  Podľa aktuálnych údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove počet akútnych respiračných ochorení minulý týždeň stúpol. V rámci Prešovského kraja došlo v porovnaní s predchádzajúcim týždňom k nárastu hlásených ochorení o vyše 2 500 prípadov.
  15.1.2007
  0
 • Až 700-tisíc Slovákov zmenilo k januáru tohto roka svoju zdravotnú poisťovňu. Tých, ktorí tak urobili čakajú v januári dve povinnosti – vrátiť starý a prevziať si nový preukaz poistenca u svojej poisťovne a do konca januára nahlásiť zmenu aj svojmu všeobecnému lekárovi.
  12.1.2007
  0
 • Poradňa zdravia pri Regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove vybavila vlani 631 klientov. Najväčší záujem o svoje zdravie mali ľudia vo veku od 45 do 54 rokov, ktorých bolo z celkového počtu okolo 30% a to v skupine mužov aj žien.
  12.1.2007
  0
 • Prešovská Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove poskytne ročne vysoko odbornú pomoc 450 tisíc pacientom a podajú v nej 11 tisíc anestézií. Napriek tomu, že tu skutočne ide o život, klinika dlhodobo zápasí s nedostatkom skúseného personálu.
  28.11.2006
  0
 • Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama reimana v Prešove pripravuje pri príležitosti osláv 40. výročia založenia prvého lôžkového oddelenia ARO na Slovensku, ktoré vzniklo v októbri 1966 v Prešove, niekoľko podporných akcií.
  3.10.2006
  0
 • Slovenský Červený kríž sa zatiaľ nebude bližšie vyjadrovať k rozsudku Okresného súdu Bratislava 1 o neplatnosti Uznesenia Výkonnej rady SČK z 6. júna 2004, na ktorom tento orgán pozastavil výkon funkcie prezidenta SČK PhDr. M. Kručayovi, CSc., pretože rozhodnutie ešte nenadobudlo právoplatnosť.
  21.9.2006
  0
 • Peter Biroš sa stal prednostom novej kliniky.
  Bývalý riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove Peter Biroš, ktorý z tohto postu odstúpil k 31. augustu, sa stal prednostom kliniky maxilofaciálnej chirurgie.
  11.9.2006
  0
 • Dnes poobede sa za účasti vyše 300 odborníkov z ôsmich krajín sveta začal v Divadle Jonáša Záborského v Prešove 9. medzinárodný kongres slovenských a českých osteológov. O osteoporóze, teda „rednutí kostí“, a jej následkoch na ňom diskutujú aj špičkoví odborníci z Nemecka, Švajčiarska, USA, či Izraela.
  7.9.2006
  0
 • Oddeleniu radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove pribudne v týchto dňoch nová prístrojová technika v podobe modernej planparalelnej ionizačnej komory.
  7.9.2006
  0
 • V dňoch 7. – 9. septembra sa v Divadle Jonáša Záborského v Prešove uskutoční 9. medzinárodný kongres slovenských a českých osteológov s podtitulom Dekáda kostí a kĺbov 2000 - 2006.
  6.9.2006
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK