Piatok, 01. júl 2022
Meniny má Diana | zajtra Berta

Zdravotníctvo

 • Prešov 24. apríla (TASR) – V prešovskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana dnes odovzdali do užívania zrekonštruované ambulantné priestory ortopedického oddelenia. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil minister zdravotníctva Richard Raši.
  25.4.2009
  0
 • Prešov 7. apríla (TASR) – Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja na svojom dnešnom zasadnutí schválilo nové všeobecné záväzné nariadenie (VZN), ktoré od 1. mája upravuje výšku poplatkov za prednostné poskytovanie ambulantnej starostlivosti v kraji.
  8.4.2009
  0
 • Prešov 29. marca (TASR) - Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva (SSVPL) a predstavitelia Prešovskej výzvy Všeobecných lekárov pre dospelých (VLD) neodporúčajú lekárom podpísať zmluvy a dodatky distribuované v súčasnosti zdravotnými poisťovňami a žiadajú navýšiť zdroje.
  30.3.2009
  0
 • Prešov 6. marca (TASR) – Počet akútnych respiračných a chrípke podobných ochorení v Prešovskom kraji stále klesá. Vyplýva to z aktuálnych štatistických údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove.
  6.3.2009
  0
 • Prešov 24. februára (TASR) - Oddelenie vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove má novú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS), ktorú oficiálne odovzdali do užívania dnes popoludní.
  24.2.2009
  0
 • Prešov 20. februára (TASR) – Lekári v Prešovskom kraji zaevidovali počas ôsmeho kalendárneho týždňa 14.173 pacientov, u ktorých sa prejavili príznaky chrípky alebo iných akútnych respiračných ochorení.
  22.2.2009
  0
 • Prešov 13. februára (TASR) – Lekári v Prešovskom kraji zaevidovali v siedmom kalendárnom týždni 13.233 pacientov, ktorí ochoreli na chrípku alebo chrípke podobné respiračné ochorenia. Oproti minulému týždňu sa ich počet zvýšil o 2020 prípadov.
  14.2.2009
  0
 • Po Trnave, Nitre, Zvolene, Banskej Bystrici a Košiciach sa od dnes až do pondelka 29. septembra stane Prešov ďalším mestom, v ktorom bude prebiehať prebiehať osvetová kampaň, ktorá má za cieľ formou názornej prezentácie obrovskej makety hrubého čreva netradičnou formou vzdelávať širokú verejnosť o príznakoch a diagnostike závažného onkologického ochorenia – rakoviny hrubého čreva a konečníka.
  23.9.2008
  0
 • V prešovskej fakultnej nemocnici včera minister zdravotníctva Richard Raši otvoril zmodernizované rádioterapeutické pracovisko, ktoré je jediným pre onkologicky chorých pacientov v Prešovskom kraji. V rámci slávnostného otvorenia bol predstavený tiež nový digitálny lineárny urýchľovač slúžiaci na ožarovanie pacientov. Ten má zvýšiť šance onkologicky chorých ľudí na vyliečenie nádoru.
  26.7.2008
  0
 • Výťažok pol milióna korún z benefičného koncertu Resuscitácia 2008 použili jeho organizátori na zakúpenie prístrojovej techniky pre Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Tri infuzné pumpy na dávkovanie zložiek výživy a liekov a špičkový transportný ventilátor Oxylox 2000 prevzala riaditeľka nemocnice Monika Pažinková pre KAIM.
  24.4.2008
  0
 • Zákon o zdravotnej starostlivosti ukladá vyšším územným celkom povinnosť vyčleniť zdravotné obvody, pričom termín stanovuje na 31. marca. V Prešovskom samosprávnom kraji by malo byť zadefinovaných spolu 1 055 rajónov.
  20.3.2008
  0
 • Manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová dnes slávnostne prestrihla pásku na novozriadenej jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) Kliniky gynekológie a pôrodníctva Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove.
  8.2.2008
  0
 • Riaditeľka Fakultnej nemocnice Jána Adama Reimana v Prešove Monika Pažinková považuje uplynulý rok za stabilizujúci. Podľa doteraz známych výsledkov k 30. septembru sa podarilo zastaviť zadlžovanie nemocnice, pričom hospodárenie sa oproti vlaňajšku zlepšilo o polovicu.
  7.1.2008
  0
 • Ján Kovaľ a Denisa Pochová
  Problematikou kojenia sa bude zaoberať odborná konferencia pod názvom „Podpora dojčenia, materstva“, ktorú v stredu 5. decembra od 10. hodiny organizuje v kinosále Pavilónu PL FNsP J. A. Reimana UNICEF Slovensko v spolupráci s Klinikou pediatrie Fakultnej nemocnice (FNsP) J. A Reimana v Prešove.
  4.12.2007
  0
 • prednosta Kliniky geriatrie FNsP J.A. Reimana v Prešove František Németh
  Od zajtra až do soboty sa v Prešove zíde vyše 300 špičkových lekárov – geriatrov z piatich krajín (Veľkej Británie, Švajčiarska, Poľska, Česka a Slovenska) na najväčšom vzdelávacom podujatí tohto roku v Prešove – 6. celoslovenskom geriatrickom kongrese.
  18.9.2007
  0
 • Národná transfúzna služba v Prešove má akútny nedostatok krvi, chýbajú jej predovšetkým všetky negatívne skupiny.
  20.7.2007
  0
 • Prepravnú službu pre starších ľudí a postihnutých občanov zriadil od začiatku júla Územný spolok Slovenského Červeného kríža (SČK) v Prešove, ktorý má pôsobnosť v okresoch Prešov a Sabinov.
  17.7.2007
  0
 • Krv prišiel darovať aj primátor P. Hagyari
  Počas včerajšieho Dňa záchrany života prišlo odovzdať svoju krv 146 darcov, z nich bolo až 60 prvodarcov. Organizátorom sa tak splnilo želanie prekonať minulý ročník akcie, keď do centra mesta prišlo niečo vyše 100 darcov.
  6.6.2007
  0
 • Ilustračné foto
  Riaditeľka Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána A. Reimana v Prešove Monika Pažinková odvolala z funkcie štyroch primárov. Z postu primára oddelenia traumatológie odvolala Vlastimila Vaculíka, z chirurgie Karola Kyslana a z obidvoch gynekologických oddelení Mariána Kyselého a Rudolfa Haláka.
  25.5.2007
  0
 • Primárka NTS Jana Leško-Andraščíková a námestník FNsP pre chirurgické odbory Radoslav Čuha
  Jedným z podujatí, ktoré sa uskutočnia počas blížiacich sa Dní mesta Prešov (4. – 10. jún), bude aj Deň záchrany života. Jeho cieľom je podporiť ľudí k darovaniu krvi, ale ponúka aj možnosť naučiť sa poskytovať prvú pomoc pri priamom ohrození života.
  23.5.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK