Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Vzdelávanie a školstvo

 • Nedostatok finančných prostriedkov veľmi negatívne ovplyvnil priebeh sezóny 1999/2000 v Divadle Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove, ktorá bola jeho prvou po opätovnom osamostatnení sa a po prechode pod zriaďovateľskú funkciu Krajského úradu (KÚ) v Prešove v júli minulého roka. Nedostatok je taký akútny, že v najbližších dvoch-troch týždňoch má riaditeľ DJZ Jozef Fiffík predložiť finančnú správu prednostovi KÚ Jozefovi Polačkovi a na základe toho bude rozhodnuté, či do novej sezóny nastúpi DJZ už len ako jednosúborové divadlo. V súčasnosti má podľa zriaďovacej listiny tri súbory - spevohry, činohry a komorného baletu. J. Fiffík 10. júla povedal, že komorný balet v DJZ končí k 31. júlu, keďže nedošlo k dohode medzi jeho vedením a vedením súboru spevohry o začlenení do baletnej zložky spevoherného súboru.
  13.7.2000
  0
 • Z týždenného koncertného turné v prímorskom tuniskom meste Monastir sa vrátil súbor mažoretiek z prešovského Parku kultúry a oddychu, členovia tunajšieho mládežníckeho dychového orchestra pod vedením Jaromíra Doležala a speváčka Miroslava Hamborská, ktorá bola v tejto partii po prvýkrát.
  8.7.2000
  0
 • Derniérou - oficiálne vyhláseným posledným predstavením - sa skončila 1. júla púť divácky mimoriadne úspešného muzikálu Dracula po javiskách v Prahe, Bratislave a napokon v Prešove.
  3.7.2000
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK