Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Tip na výlet

 • Zádielska tiesňava z Hájskej vyhliadky
  Zádielska planina je jednou z najkrajších krasových oblastí Slovenska. Medzi ňou a planinou Horný vrch vyhĺbil Zádielsky potok najkrajšiu a najmohutnejšiu krasovú tiesňavu Slovenska, Zádielsku dolinu. Zároveň je lákadlom planiny aj jej izolovaný juhovýchodný výbežok so zrúcaninami Turnianskeho hradu. Hoci spádovo Zádiel nepatrí do prešovskej oblasti, vzhľadom na význam a dobrú dostupnosť, do tohto internetového sprievodcu patrí.
  17.1.2008
  0
 • Patria zo Smrekovice
  Viete, ktorý kopec je v okrese Prešov najvyšší? Znalí asi áno, ale laici by možno mali s touto otázkou problém. Je ním Patria (1 171 m) v pohorí Branisko. Táto hora je z hlavného hrebeňa vysunutá viac na východ, na šarišskú stranu a je zároveň druhou najvyššou horou Braniska po Smrekovici, za ktorou zaostáva o 29 výškových metrov.
  3.1.2008
  0
 • Smrekovica z hrebeňa Bachurne
  Najvyšší vrch pohoria Branisko, Smrekovica (1 200 m), bol roky mimo pozornosti turistov. Jeho hustým lesom zarastený vrchol neposkytoval príliš dobré pohľady na okolie. Situácia sa zmenila po polome a následnej ťažbe, po ktorej je z odkrytého vrcholového hrebeňa niekoľko excelentných výhľadových bodov. Od roku 2005 vedú na vrchol aj značené trasy.
  20.12.2007
  0
 • Veľká Ružínska jaskyňa
  Ružínsky kras je významnou lokalitou krasových fenoménov v pohorí Čierna hora. Je bohatý nielen na povrchové, ale aj podpovrchové javy. Najznámejšou z niekoľkých desiatok jaskýň je Veľká Ružínska jaskyňa v doline Malý Ružínok. Celá táto oblasť patrí do geomorfologickej časti Pokryvy.
  6.12.2007
  0
 • Sokolia skala
  Výrazné tvary bradlového pásma si všimol v teréne zrejme každý, kto cestoval medzi Lipanami a Starou Ľubovňou. Vápencové tvrdoše vystupujú do oblej krajiny v podobe ostrých skalných chrbtov. Zrejme najkrajšie bradlo celej tejto oblasti, Sokolia skala, je však zasunutá až pod úpätie Čergova a aj preto verejnosti menej známa.
  22.11.2007
  0
 • Hlavný prameň na Borkute
  Juhozápadná časť Prešova leží na úpätí Šarišskej vrchoviny, do ktorej patria aj populárne prímestské rekreačné miesta - pramene minerálnych vôd v lokalitách Borkut, Kvašna voda a Cemjata. Jednotlivo ich navštevujú denne desiatky Prešovčanov, zaujímavá je však prechádzka po tejto oblasti v jednom.
  8.11.2007
  0
 • Na hrebeni Bujanovských vrchov
  Podcelok Čiernej hory, Bujanovské vrchy, vypĺňajú priestor medzi údolím potoka Bystrá a Hornádom na sever od tejto rieky. Je to predovšetkým územie lesov, ale aj nádherných horských lúk, ktoré vrcholí skalnatou kótou Suchý vrch (799 m).
  1.11.2007
  0
 • Na Mindžovej, pohľad na Bachureň
  Okrem hlavného hrebeňa má pohorie Bachureň niekoľko zaujímavých zákutí. Patrí medzi ne aj oblasť „vnútra podkovy“, teda časť, ktorú poloblúkovito ohraničuje hlavný hrebeň a ktorá tvorí pramennú oblasť riečky Malá Svinka.
  25.10.2007
  0
 • Roháčka z klenovských lúk
  Najvyššiu časť rudohorského pohoria Čierna hora tvorí podcelok Roháčka. Ten sa vypína severne od Hornádu, tvorí tak severozápadnú časť pohoria s dominantnými vrchmi Roháčka (1 028 m) a Čierna hora (1 024 m). Hrebeňovka tohoto podcelku patrí k veľmi pekným, nie príliš náročným podujatiam a je vďačná najmä na jeseň.
  18.10.2007
  0
 • Malý Minčol (v strede), vľavo Javorová
  Severozápadný výbežok pohoria Čergov tvorí bočný hrebeň Malého Minčola (1 054 m). Je od okolia oddelený hlbokými dolinami potoka Solisko a Večného potoka. Krajinársky sa podobá hlavnému hrebeňu pohoria, sú na ňom veľmi pekné úseky poloninových lúk s výhľadmi, ale aj hlboké lesy. Táto hrebeňová rázsocha je zároveň súčasťou hlavného európskeho rozvodia.
  11.10.2007
  0
 • Hrebeň Rebier
  Bradlové pásmo robí z územia na pomedzí Šariša a Spiša veľmi príťažlivú krajinu. Medzi jeho najkrajšie časti patrí hrebeň Rebier s najvyššou kótou 705 m. Tento kompaktný skalnato-lúčnatý chrbát sa tiahne od Šarišského Jastrabia smerom na juhovýchod až ku Kyjovu a ponúka krásnu prechádzku s netypickými, príťažlivými pohľadmi.
  4.10.2007
  0
 • Krajina nad Hanigovcami
  Azda najmenej známymi zo zachovaných zrúcanín hradov v okolí Prešova sú zvyšky Hanigovského hradu. Sú „zašité“ medzi kopcami bočnej hrebeňovej rázsochy pohoria Čergov, pričom stoja na najvýchodnejšom výbežku bradlového pásma na styku s Čergovom. Nenáročná túra k zrúcaninám je krajinársky veľmi pekná a vďačná.
  27.9.2007
  0
 • Vrchol Stráže
  Kužeľovitá Stráž (740 m) je najvýraznejším vrcholom vulkanického pásu Spišsko-šarišského medzihoria. Z jej zalesneného vrcholu síce nie je výhľad, ale výstup na ňu je príjemným výletom v blízkom okolí Prešova.
  20.9.2007
  0
 • Kapušiansky hrad
  Výrazný výbežok Zámčisko (504 m), na ktorom stojí Kapušiansky hrad, je najvýchodnejšou časťou vulkanického pásma Spišsko-šarišského medzihoria - Stráží. Charakterizujú ho výrazné, kužeľovité hory a strmé, no nie príliš vysoké chrbty.
  13.9.2007
  0
 • Šarišský hrad
  Šarišský hrad patrí k najnavštevovanejším turistickým objektom v okolí Prešova. Zrúcaniny ležia na území Národnej prírodnej rezervácie Šarišský hradný vrch a kužeľovitá krajinná dominanta vulkanického pôvodu patrí spoločne so Strážou a Lysou Strážou k typickým obrazom, ktoré charakterizujú okolie Prešova.
  6.9.2007
  0
 • Hrebeň Hromovca v oblasti Demianky
  Hromovec je najvyššou časťou Spišsko-šarišského medzihoria. Vrcholí rovnomennou kótou vo výške 895 metrov. Toto malé pohorie sa tiahne ako pomerne úzky hrebeňový pás od Novej Ľubovne juhovýchodným smerom k Lipanom. Budujú ho doskovité pieskovce a ílovce, čo predurčuje aj jeho tvar. Kompaktný hrebeň má mäkké, oblé tvary bez väčších výškových rozdielov.
  30.8.2007
  0
 • Na hrebeni Čergova
  Snom hádam každého turistu z východu je absolvovať aspoň raz kompletnú hrebeňovku Čergova, pohoria tiahnúceho sa od údolia Sekčova na juhovýchode až po slovensko-poľskú hranicu na jeho severozápadnom ohraničení. Hlavný hrebeň ponúka jedinečnú scenériu poloninových lúk s ďalekými výhľadmi, typickou flórou i turisticky hodnotným terénom.
  23.8.2007
  0
 • V tiesňave Parkaň
  Severozápadné svahy vrchu Mindžová (920 m) v pohorí Bachureň skrývajú jednou z najkrajších pseudkorasových tiesňav na Slovensku - Parkaň. Jej vznik majú na svedomí posuny flyšových pieskovcových a zlepencových súvrství na príkrych svahoch. Vznikla tak jedinečná, asi 300 metrov dlhá tiesňava, ktorej steny miestami presahujú výšku 10 metrov a v ktorej je aj niekoľko puklinových pseudokrasových jaskýň, viaceré majú ľadovú výplň.
  16.8.2007
  0
 • Sivec (781 m)
  Odborníci ho radia medzi najkrajšie výhľadové vrchy na celom Slovensku. Vyniká jednak krásnym ostrým, skalnatým profilom s vrcholovou stenou, a aj jedinečným výhľadom z vrcholu na Ružín a kopce Čiernej hory, Volovských vrchov a aj ďalších pohorí. V neposlednom rade, vo vrcholovej časti rastú na príkrych úbočiach vzácne druhy rastlín na čele s tisom a na ne sa viažu zaujímavé živočíšne druhy, najmä hmyz. Reč je o vrchu Sivec (781 m), ktorý sice nevyniká nadmorskou výškou, ale výlet naň je skutočnou lahôdkou.
  9.8.2007
  0
 • Pohľad zo Skalky na Čiernu horu a dolinu Hornádu
  Vcelku nenápadný výstup vápencov na výbežku Sopotnických vrchov nad údolím Hornádu medzi Kysakom a Malou Lodinou vytvára veľmi peknú a populárnu vyhliadku Skalka (420 m). Výlet na ňu možno skombinovať s nenáročnou, krajinársky vďačnou prechádzkou najvýchodnejšími výbežkami pohoria Čierna hora.
  2.8.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK