Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Spoločnosť

 • Technické služby mesta Prešov (TSmP) po znovuotvorení zberných dvorov obnovili od 4. mája aj príjem drobného stavebného odpadu. „Pomaly sa vraciame do normálu. Ústredný krízový štáb už aj pre nás uvoľnil mnohé pravidlá, ktoré nám znemožňovali každodennú prácu. Čím viac času trávia obyvatelia doma, o to viac práce majú naši smetiari, “ vysvetľuje predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Ing. Milan Toth.
  6.5.2020
  Autor: Ingrid Mihaľová
  0
 • Potulky Prešovom AtoZ
  Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
  5.5.2020
  Autor: AtoZ
  0
 • Takto pred dvomi rokmi mali mať svadbu Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Málo kto zmenil v posledných rokoch Slovensko viac, než tento talentovaný mladý novinár. Dnešok je mimochodom aj Svetovým dňom slobody tlače. Aj preto sme opäť vznikol tento Koncert pre Martinu a Jána, na ktorom v live streame zahrali Stroon a Jožko Lupták.
  3.5.2020
  Autor: smARTin
  0
 • Z dôvodu mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 sú mnohé deti, mladí a dospelí izolovaní, frustrovaní, ohrození vplyvom a nárastom patologických javov či závislostí členov domácnosti. Zastavme násilie v čase izolácie spoločnými silami.
  30.4.2020
  Autor: Martina Kormošová
  0
 • DOBRO V ČASE KRÍZY sa cení viac ako inokedy. Ani v tomto čase nekonajme unáhlene. Zvážme, kde a komu venujeme svoj čas, energiu a ďalšie zdroje. Investovanie do toho najcennejšieho – do ochrany životného prostredia a teda aj do svojho zdravia, je jedna z vecí, čo má zmysel.
  25.4.2020
  0
 • V štandardnom termíne na podanie daňového priznania si svoje povinnosti vysporiadalo takmer 70% daňovníkov. Aj napriek možnosti podať daňové priznanie až po skončení pandémie, si tak svoje povinnosti väčšina daňovníkov splnila. Finančná správa takýto prístup naozaj oceňuje a preto týmto daňovníkom zaslala aj ďakovný softwarning.
  23.4.2020
  0
 • ŠKODA AUTO Slovensko chce aj naďalej pomáhať tým, ktorí potrebujú autá v boji proti koronavírusu. Spoločnosť preto zverejnila výzvu, ktorej cieľom je nájsť organizácie, ktoré by ocenili takúto formu pomoci. Nadväzuje tak na už existujúcu spoluprácu s viacerými subjektami v Bratislavskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji, ktorým poskytla celkovo 13 automobilov značky ŠKODA, fungujúcim v prvej línii boja proti koronavírusu. Slovenská ŠKODA v spolupráci s partnerskými predajcami chce poskytnúť ďalšie desiatky vozidiel, ktoré nájdu cenné využitie.
  14.4.2020
  Autor: Lenka Kalafut Lendacká
  0
 • Počas Veľkej noci môžu Prešovčania sledovať priame prenosy zo svätých omší z Konkatedrály sv. Mikuláša, ale aj ďalšie zaujímavé programy, vrátane záznamu zo Živej krížovej cesty.
  9.4.2020
  0
 • Aktuálna situácia pandémie si vyžaduje minimalizáciu sociálnych kontaktov a z každej strany sa na nás valí výzva „zostať doma“. Zostať doma považujeme za účinnú prevenciu, avšak najmä za predpokladu, že domov máte. Bývanie je pritom pre ľudí bez domova paradoxne najúčinnejšou ochranou pred nakazením.
  2.4.2020
  Autor: Jana Krajkovičová
  0
 • Fórum kresťanských inštitúcií združuje 60 organizácií s tisíckami členov. Mnohí z nich aj v súčasnej dobe slúžia tým najodkázanejším. Členské inštitúcie stoja nablízku ľuďom a z prvej ruky poznajú ich potreby. Ale pre svoju službu potrebujú aj vhodné legislatívne prostredie. Preto FKI naformulovalo podnety k sociálnej a rodinnej agende a predložilo ich ministrovi práce sociálnych vecí a rodiny Milanovi Krajniakovi ako impulzy do programového vyhlásenia vlády.
  2.4.2020
  Autor: Pavol Kossey
  0
 • Z dôvodu predchádzania trestnej činnosti v súčasnej krízovej situácii sa odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR rozhodol vydať krátke rady a odporúčania, predovšetkým pre seniorov.
  1.4.2020
  0
 • Ministerstvo financií SR pripravilo prvý balík opatrení na zmiernenie dopadov koronavírusu pre podnikateľov. Opatrenia sú súčasťou balíčka „Prvej pomoci zamestnancom, firmám a SZČO“, ktoré boli koncom minulého týždňa predstavené vládou. Za rezort financií je to poskytnutie bankových záruk, odklad platenia preddavkov dane z príjmu, či možnosť započítania si doteraz neuplatnenej straty. Ide o opatrenia číslo 3. , 6. a 7.
  31.3.2020
  0
 • V zariadení pre seniorov Harmónia na Cemjate začali rozvážať stravu pre seniorov na novom elektrickom vozidle. Praktický elektrický pomocník je nenáročný na údržbu a navyše šetrí náklady aj životné prostredie.
  30.3.2020
  0
 • Ilustračné foto FZO
  Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
  26.3.2020
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Finančná správa spustila novú službu pre svojich klientov. Ide o ďalšie proklientske opatrenie, ktorým chce uľahčiť komunikáciu daňovníkov s finančnou správou. Po novom bude call centrum finančnej správy komunikovať s klientmi aj prostredníctvom služby „Skype for business“. Týkať sa bude výlučne technickej podpory pri elektronickom podávaní dokumentov cez portál finančnej správy.
  23.3.2020
  Autor: Finančná správa
  0
 • Mesto Prešov pokračuje v distribúcii ochranných rúšok pre najviac ohrozené skupiny obyvateľov. Po senioroch prišli na rad ľudia z marginalizovaných rómskych komunít a bezdomovci.
  23.3.2020
  0
 • Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
  23.3.2020
  Autor: Kristína Kohútová
  0
 • Dr. max inštaluje ochranné kryty vo svojich lekárňach
  Zvýšenie bezpečnosti zamestnancov, zlepšenie preventívnych opatrení pre zákazníkov a nedostatok ochranných pomôcok sú hlavné dôvody nového mimoriadneho opatrenia v lekárňach Dr. Max. Farmaceutov a farmaceutických laborantov bude chrániť ochranného plexisklo.
  20.3.2020
  Autor: Peter Sedláček - Hovorca Asociácie prevádzkovateľov sieťových lekární
  0
 • Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
  20.3.2020
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK