Pondelok, 06. december 2021
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Spoločnosť

 • Štatistický úrad Slovenskej republiky informuje občanov, že od 15. apríla 2021 sa na Slovensku uskutoční Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Zisťovanie bude prebiehať do konca júla.
  14.4.2021
  0
 • Krčmy bojujú, nechcú to vzdať. Na otvorenie terás čaká takmer 60 %. Zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko
  Uvoľňovanie opatrení je pre Slovensko dobrou správou a v Prazdroji veríme, že sa situácia bude naďalej zlepšovať do takej miery, aby podniky mohli čo najskôr otvoriť aspoň terasy.
  14.4.2021
  Autor: Zdenka Huňady
  0
 • V rámci Elektronického sčítania obyvateľov 2021 sa sčítalo viac ako 87% obyvateľov mesta Prešov. Začiatok asistovaného sčítania bude závisieť od vývoja pandemickej situácie.
  7.4.2021
  0
 • Slovenský Červený kríž územný spolok Prešov patrí medzi desiatku ocenených v národnom oceňovaní Dobrovoľník roka, ktoré organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií a krajskými dobrovoľníckymi centrami. Tento rok bolo na ocenenie naprieč Slovenskom nominovaných celkovo 287 dobrovoľníkov a projektov.
  31.3.2021
  0
 • Až 82 % objemu tankového piva rozváža Prazdroj mobilnými tankami. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko
  Zamilovali ste sa do tankového piva? Vďaka spojeniu šikovných Slovákov z Prešova a spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko si ho môžete vychutnávať na Slovensku i v Európe ekologickejšie. Je za tým vynález mobilných tankov, v ktorých sa začalo pivo prepravovať presne pred desiatimi rokmi. Nezameniteľná chuť nepasterizovaného piva sa do podnikov vďaka nim dostane oveľa efektívnejšie a po otvorení krčiem a reštaurácií si ho fanúšikovia piva budú môcť opäť naplno vychutnávať.
  29.3.2021
  Autor: Zdenka Huňady
  0
 • 25. marca uplynie už 33 rokov, čo sa na Hviezdoslavovom námestí zišli tisíce ľudí, aby na pokojnom zhromaždení so sviečkami v rukách vystúpili v prospech reálnej demokracie a žiadali od vtedajšieho režimu náboženskú slobodu a občianske práva pre všetkých.
  20.3.2021
  Autor: Pavol Kossey
  0
 • V roku 2020 bolo na ocenenie Srdce na dlani naprieč Slovenskom nominovaných 287 dobrovoľníkov, koordinátorov, skupín a projektov. Z Prešovského kraja uspel Slovenský Červený kríž ú.s. Prešov a RNDr. Miroslav Fulín, CSc.
  9.3.2021
  Autor: Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z.
  0
 • Prešovčania vlani vytriedili o 350 ton odpadov viac ako v predchádzajúcom roku. Technické služby mesta Prešov (TSmP) vyzbierali z domácností spolu takmer 3 400 ton základných triedených komodít – papiera, skla, plastov a viacvrstvových kombinovaných materiálov (VKM). Najviac, takmer 1 200 ton, predstavovali plasty. Objem vyzbieraného skla presiahol 1 100 ton a papieru sa nazbieralo necelých 970 ton. Viacvrstvové kombinované materiály vyzbierané v Prešove za minulý rok vážili spolu takmer 140 ton.
  2.3.2021
  Autor: Veronika Fitzeková
  0
 • Na čelo Pivovaru Šariš sa postaví Grzegorz Komora. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko
  Potom, čo sa ku koncu minulého roka s úspešnou pivovarníckou kariérou rozlúčil po takmer 40 rokoch Ján Čerkala, prichádza do Pivovaru Šariš nový manažér závodu. Na čelo jedného z najmodernejších pivovarov strednej Európe sa postaví Grzegorz Komora. Ten doteraz pôsobil v Pivovare Radegast v Nošoviciach, ktorý spadá do portfólia Plzeňského Prazdroja.
  2.3.2021
  Autor: Zdenka Huňady
  0
 • Už budúci týždeň pribudne na Slovensku nová regionálna značka – Horný Šariš. V pondelok 1. marca bude na sociálnej sieti Facebook streamované slávnostné predstavenie loga novej regionálnej značky, ktorá je, mimochodom, prvá na východnom Slovensku.
  26.2.2021
  Autor: Veronika Fitzeková
  0
 • Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove získalo finančný príspevok z Nadácie SPP vo výške 1000 eur. Finančné prostriedky boli použité na nákup rukavíc, respirátorov a tabletov, ktoré pomáhajú klientom počas izolácie.
  22.2.2021
  0
 • Klientom finančnej správy (FS) už neujdú žiadne dôležité termíny. Finančná správa vylepšila svoj automatizovaný chatbot Taxana. Po novom automaticky upozorňuje každého klienta, ktorý s ňou niekedy komunikoval, na dôležité termíny.
  19.2.2021
  Autor: Finančná správa
  0
 • Sčítanie obyvateľov 2021
  Elektronické sčítanie obyvateľov Slovenskej republiky sa uskutoční v plánovanom termíne od 15. februára 2021 do 31. marca 2021, termínovo sa posúva len asistované sčítanie, pričom začiatok asistovaného sčítania bude vyhlásený predsedom Štatistického úradu SR v závislosti od aktuálnej pandemickej situácie v SR, resp. v meste Prešov.
  19.2.2021
  Autor: Štatistický úrad Slovenskej republiky
  0
 • Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke upozorňuje, že Slovensko v tomto týždni čaká veľmi nepriaznivé počasie. Prosíme občanov, aby boli mimoriadne opatrní.
  8.2.2021
  7
 • Rozhodnutím Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (URSO) dôjde od apríla 2021 k zvýšeniu cien elektriny pre niektorých odberateľov, v dôsledku nárastu fixnej zložky tarify za distribúciu elektriny domácnostiam kúriacim elektrinou (tzv. kúrenári).
  5.2.2021
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Finančná správa bude kontrolovať uplatňovanie daňového bonusu na dieťa. Pri kontrolách za rok 2018 totiž našla viaceré nezrovnalosti. Odhalila prípady, keď si daňový bonus na dieťa uplatnili obaja rodičia, alebo jeden z nich si ho nárokoval u viacerých zamestnávateľov. Celkovo si takto neoprávnene vyšší daňový bonus na dieťa uplatnilo 7320 rodičov a štát tak ukrátili o 1,6 milióna eur.
  5.2.2021
  0
 • Klimatická kríza nemá počas pandémie „PNku“ ani dovolenku. Pred touto krízou nás nezachráni žiadna vakcína, či testovanie. Únia miest Slovenska (ÚMS) sa aj preto pripája k iniciatíve „Klíma ťa potrebuje“, ktorá je jednou z najväčších petícii, s apelom na riešenie klimatickej krízy, v histórii Slovenska.
  3.2.2021
  Autor: Daniela Piršelová
  0
 • Národný týždeň manželstva
  Národný týždeň manželstva (NTM) je priateľská a pozitívna iniciatíva, ktorá povzbudzujúcim a moderným spôsobom pripomína zásady a hodnoty, na ktorých stojí celá spoločnosť. Tento rok sa opäť vo valentínskom týždni uskutoční aj v Prešove.
  29.1.2021
  0
 • Mestská polícia Prešov prijala 28. januára o 8.15 hod. ráno anonymné oznámenie o tom, že na Sabinovskej ulici sa nachádza veľká skládka nadrozmerného odpadu. Žiadame občanov, aby zbavovanie sa nadrozmerného odpadu z domácností a pivníc neriešili takýmto spôsobom, ale boli tolerantní k ostatným ľuďom i k životnému prostrediu.
  29.1.2021
  Autor: MSP Prešov
  0
 • Mestskí poslanci v Prešove odhlasovali všeobecne záväzným nariadením zákaz umiestnenia kasín a herní na území mesta Prešov. Týmto krokom vyhoveli petičnej aktivite iniciatívy Zastavme hazard.
  29.1.2021
  Autor: Denisa Šoltésová, Trojlístok n.o.
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK