Pondelok, 06. december 2021
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Spoločnosť

 • Svinia - Tvrdenia amerických a kanadských médií o tom, že Česi a Slováci sú vo vzťahu k Rómom veľkí rasisti, sú podľa Danusii Lapinskej pravdivé, ale na základe poznatkov z mesačného pobytu v obci Svinia pri Prešove chápe toto konanie, no neospravedlňuje ho. Za výroky, ktoré od miestnej majoritnej časti obyvateľstva počula nielen ona, ale aj ňou vedená celá 16-členná skupina amerických stredoškolákov vo veku od 15 do 18 rokov, typu Všetkých Rómov by som vystrieľal, alebo Hitler urobil s Rómami dobre by v USA alebo v Kanade boli ich autori trestne stíhaní. Najviac - nielen ju - zaboleli prejavy rasizmu medzi deťmi.
  20.7.2000
  0
 • Zo spáchania trestného činu vydierania formou spolupáchateľstva sú od stredy 19. júla väzobne stíhaní štyria občania Prešova - Ján L. a Marek G., majiteľ a pracovník firmy na vymáhanie dlžôb so sídlom v Prešove, Maroš L., brat prvého z nich a Juraj U., príslušník Železničnej polície SR v Prešove. Všetci boli zaistení pri preberaní určitej finančnej sumy okolo 16.15 h v utorok 18. júla v prešovskom pohostinstve U Greka príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) SR v Prešove a za asistencie príslušníkov odboru obzvlášť závažnej trestnej činnosti, expozitúra Východ.
  20.7.2000
  0
 • Unikátna metóda enzymdeg je základom technológie enzymatického čistenia kontaminovaných zemín, podzemných vôd a spevnených plôch ropnými uhľovodíkmi a ich derivátmi, ktorú od roku 1996 využíva prešovská spoločnosť Geopol, s. r. o.
  17.7.2000
  0
 • Pomôcť identifikovať miestne problémy a prebúdzať miestne komunity k ich riešeniu je cieľom projektu, ktorý realizuje Prešovské občianske fórum (POF) v meste Hanušovce nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) a v obciach Raslavice (okres Bardejov) a Zlatá Baňa (okres Prešov). POF ako koalícia mimovládnych organizácií a občanov Prešova využíva pritom skúsenosti, ktoré získalo z podobných dvoch prieskumov realizovaných v Prešove v minulých dvoch rokoch. Náklady na tento "vidiecky" projekt POF môže hradiť vďaka získaniu grantu od jednej americkej nadácie.
  15.7.2000
  0
 • Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) urobila všetko pre úspešný štart činnosti slovensko-americkej akčnej komisie. O takomto závere z prípravných prác na jej zriadení informoval 4. júla riaditeľ prešovskej kancelárie SFPA a od mája t. r. aj riaditeľ výskumného centra SFPA Alexander Duleba. Oficiálny začiatok práce komisie by sa mal odohrať na jej zasadaní v novembri v Bratislave. Očakáva sa, že predsedníctvo za americkú stranu prijme Zbigniev Brzeziňski.
  5.7.2000
  0
 • Elektronické sčítanie obyvateľov 2021 prebieha do 31.03.2021. Obyvatelia majú posledných pár dní na to, aby urobili pár klikov pre lepšiu budúcnosť Slovenska.
  30.11.-0001
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK