Sobota, 03. december 2022
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Samospráva

 • Mesto Prešov, ako sme vás už informovali, podpísalo dve úverové zmluvy s Ľudovou bankou a Istrobankou. Podľa slov zástupcu primátora mesta Prešov Štefana Kužmu sa z týchto úverov budú financovať všetky rozvojové programy, naplánované v investičnom pláne, s výnimkou výstavby bytov v lokalite Stará Tehelňa.
  17.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Piatok 9.30 hod. - stretnutie so zástupcami Investorského útvaru Slovenskej správy ciest Košice, Inžinierskych stavieb Košice a Dopravoprojektom, v záujme nájdenia spôsobu urýchlenia prác na Nábrežnej komunikácii. Piatok 16.00 hod. - účasť na otvorení maďarského konzulátu v Košiciach za účasti predsedov vlád Slovenska a Maďarska Mikuláša Dzurindu a Viktora Orbana.
  16.8.2000
  0
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák a riaditeľ Istrobanky, a.s., pobočka Prešov, Ing. Ľubomír Senderák podpísali dňa 8. 8. 2000 na prešovskej radnici úverovú zmluvu z prostriedkov Európskej investičnej banky v Bruseli.
  8.8.2000
  0
 • Obsadenie funkcie generálneho dodávateľa stavby obchodného domu (OD) Kaufland v Prešove českou firmou IPS Třinec vyvolalo nespokojnosť primátora Prešova Juraja Kopčáka.
  8.8.2000
  0
 • Dňa 8. 8. 2000 o 10.30 hod. na prešovskej radnici zástupca primátora Ing. Štefan Kužma prijme trojčlenné vedenie druholigového futbalového klubu Lakatamia Nikózia z Cypru, ktorí sa na domácu súťaž pripravujú na Slovensku. Okrem hostí z Cypru sa prijatia zúčastní aj prezident FC Tatran Prešov Vladislav Sabol a Peter Majer, športovo - technický riaditeľ FC Tatran Prešov. Dňa 8. 8. 2000 o 11.30 sa primátor mesta Ing. Juraj Kopčák stretne s prezidentkou Asociácie ekonómov Slovenska Ing. Evou Balážovou.
  8.8.2000
  0
 • Komunitná nadácia Prešov (KNP) už štyri roky podporuje občanov a neziskové združenia, pri projektoch zameraných hlavne na životné prostredie, deti a mládež, kultúru, vzdelávanie, či šport. Doposiaľ podporila dovedna tristopäťdesiat projektov v celkovej sume takmer tri milióny korún. Napospol boli podporené prešovské projekty. Pred časom však na tlačovej besede avizovala správkyňa KNP Katarína Minárová, že nadácia chystá nový program na podporu občianskych aktivít, ktorý má byť zameraný hlavne na vidiek a v ktorom sa o grant z komunitnej nadácie budú môcť uchádzať jednotlivci a skupiny nielen z Prešova, ale z celého Prešovského kraja.
  8.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák na pravidelnom brífingu konanom dňa 7. 8. 2000 novinárov informoval o svojom najbližšom programe. V utorok 8. 8. 2000 podpíše s Istrobankou ďalšiu úverovú zmluvu (mesto nedávno získalo na svoje akcie v rámci investičnej výstavby 30 - miliónový úver od Ľudovej banky). Peniaze od tejto bankovej inštitúcie (splatnosť úveru je osem rokov) budú preinvestované na konkrétne investičné akcie, realizácia ktorých bola schválená Mestským zastupiteľstvom v Prešove.
  7.8.2000
  0
 • Až prvá augustová nedeľa s pravým letným počasím znamenala po dlhých týždňoch radikálny obrat v návštevnosti areálov prírodných a umelých kúpalísk v Prešove a v jeho okolí.
  7.8.2000
  0
 • "Nálezy z lokality Za Kalváriou majú pre poznanie pravekého vývoja územia dnešného mesta veľký význam, pretože svedčia o intenzívnom osídlení územia aj v tomto časovom horizonte a dopĺňajú biele miesta v poznávaní pravekých dejín mesta," povedala odborná pracovníčka Krajského múzea v Prešove Božena Tomášová.
  6.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Zástupca primátora mesta Ing. Štefan Kužma prijal 2. augusta 2000 na radnici 22 - člennú delegáciu mladých futbalistov FC Tatran Prešov, ktorú viedol jeho prezident Vladislav Sabol.
  2.8.2000
  0
 • Dňa 31. 7. 2000 prijal v obradnej sieni prešovskej radnice zástupca primátora Ing. Štefan Kužma študentov z družobného Remscheidu v Nemecku.
  1.8.2000
  0
 • Kancelária REPP-SWC v spolupráci s Mestským úradom v Prešove a Technickými službami mesta Prešova, a.s. začína 1. augusta 2000 realizovať pilotný projekt na separovaný zber organickej zložky komunálneho odpadu.
  1.8.2000
  0
 • 2. augusta 2000 prijme o 13.00 hod. na radnici zástupca primátora mesta Prešov Ing. Štefan Kužma 22 - člennú delegáciu vedenia futbalového klubu FC Tatran Prešov, trénerov, vedúceho mužstva a hráčov - starších dorastencov, ktorí v uplynulej ligovej sezóne obhájili titul majstra Slovenskej republiky vo svojej vekovej kategórii v najvyššej dorasteneckej súťaži.
  1.8.2000
  0
 • Do konca augusta t. r. Inžinierske stavby, a. s., Košice, závod 03 Košice majú zlikvidovať tohoročný svoj sklz v realizácii stavby tzv. nábrežnej komunikácie v Prešove.
  1.8.2000
  0
 • Prešovský primátor Ing. Juraj Kopčák sa 26. 7. 2000 zúčastnil na kontrolnom dni na stavenisku Nábrežnej komunikácie Pod Kamennou baňou. Doteraz sa prestavalo len 3,77 mil. korún z celkového objemu 60 mil. korún na rok 2000, čo vyvoláva dojem príliš pomalého tempa prác.
  28.7.2000
  0
 • Primátor mesta Prešov Ing. Juraj Kopčák okrem iného informoval o tom, že viaceré obce Prešovského okresu majú záujem, aby do nich premávala mestská verejná doprav, ktorú zabezpečuje Dopravný podnik mesta Prešov (DPmP).
  25.7.2000
  0
 • S ambíciou skĺbiť všetky možnosti komunikácie s návštevníkmi Mestského informačného centra (MIC) v Prešove otvorili 22. júla nanovo jeho prevádzku v budove na pešej zóne v tomto krajskom meste. Nový prevádzkovateľ centra Granito Comp, s. r. o., ktorý vyšiel ako víťaz z výberového konania vypísaného primátorom Prešova, za návštevníkov považuje aj všetkých tých, ktorí zavítajú na oficiálnu internetovú stránku mesta Prešov www.presov.sk.
  24.7.2000
  0
 • Vysokoškolský učiteľ a vydavateľ Peter Švorc, ortopéd Ján Kľoc a Židovská náboženská obec (ŽNO) v Prešove sú podľa rozhodnutia Mestského zastupiteľstva v Prešove z 29. mája prvými nositeľmi symbolickej Ceny mesta Prešov.
  20.7.2000
  0
 • Pomôžte si sami je jednoduchý záver zo všetkých skúsenosti, ktoré získal primátor Prešova Juraj Kopčák počas trojtýždňového pobytu v USA od 24. júna t. r. Cieľom záujmu 8-člennej skupiny, ktorú okrem neho tvorili primátori Banskej Bystrice a Krompách a pracovníci samospráv vo Zvolene, Myjave, a Trnave, a ktorú na základe odporúčania Veľvyslanectva USA v SR vybralo Ministerstvo zahraničných vecí USA, bolo zmapovať poznatky z oživovania hospodárstva miest a regiónov USA.
  18.7.2000
  0
 • Prednosta Krajského úradu (KÚ) v Prešove Jozef Polačko (nominovaný SDK) chápe politickú vôľu svojho predchodcu Petra Chudíka (HZDS) pochváliť sa, že za predošlej vlády bol Prešov povýšený tým, že sa po desaťročiach stal opäť sídlom kraja. Je to pekné zapáčiť sa občanom, ale nie je to o vecnom riešení problémov.
  11.7.2000
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK