Streda, 16. jún 2021
Meniny má Blanka, Bianka | zajtra Adolf

Samospráva

 • Komunitná nadácia Prešov (KNP) pokračuje aj v tomto roku v kampani Clean Up The World - Vyčistime svet. Túto kampaň odštartoval v roku 1989 v Sydney austrálsky jachtár a ekologický aktivista Ian Kiernan. Z roka na rok rastie počet zapojených krajín a medzi nimi je od roku 1995 aj Slovensko.
  20.9.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Dňa 19. 9. 2000 o 13.00 hod. zástupcovia primátora Ing. Štefan Kužma a PhDr. Milan Laca prijali na radnici vojenského leteckého pridelenca Spolkovej republiky Nemecko pplk. Jenfa Ronneburga a jeho asistenta npráp. Dirka Mizgajského.
  19.9.2000
  0
 • Z trojdňovej pracovnej návštevy partnerského mesta Remscheid v Nemecku sa v utorok vrátila šesťčlenná delegácia mesta, ktorú viedol primátor mesta Ing. Juraj Kopčák.
  14.9.2000
  0
 • Dobrú znalosť miestnych pomerov osvedčil 8. septembra pri návšteve prešovskej radnice nový americký veľvyslanec v SR Carl Spielvogel. Do pamätnej knihy Prešova napísal pochvalné slová na adresu Prešova ako Atén na Slovensku. Prešov je totiž známy svojimi stáročnými vzdelávacími tradíciami, a preto ho volajú "Atény na Toryse".
  11.9.2000
  0
 • Novovymenovaný veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku J. E. Carl Spielvogel, ktorý vo štvrtok 7.9.2000 popoludní odovzdal v Košiciach prezidentovi SR Rudolfovi Schusterovi poverovacie listiny (na Slovensko pricestoval 30. augusta t. r.), zavítal v piatok aj s manželkou Barberaleeou Diamonsteinovou-Spielvogelovou do Prešova na svoju prvú oficiálnu návštevu.
  8.9.2000
  0
 • V prešovskej lokalite Stará Tehelňa mali včera primátor Juraj Kopčák a vedúci odboru výstavby a dopravy Mestského úradu v Prešove Marián Karabinoš kontrolný deň. Podľa Karabinoša prebieha tempo prác v súlade s harmonogramom, aj keď sa vyskytli isté komplikácie.
  8.9.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Jedným zo zakladajúcich členov Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie je aj prešovský primátor Juraj Kopčák. V kuloároch sa už pretriasajú mená budúcich funkcionárov tejto strany.
  4.9.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Program primátora Prešova, Ing. Juraja Kopčáka od 5. 9. 2000 do 12. 9. 2000. Prešov, Košice, Remscheid, Hannover.
  4.9.2000
  0
 • Od spustenia prevádzky webového servera Prešovskej informačnej spoločnosti uplynul viac ako jeden mesiac. V živote človeka to je síce krátka doba, no v "internetovom svete" nie. Preto sme radi, že naše stránky navštevujete priemerne 200 krát denne, čo je viac ako 5000 videní už za prvý mesiac činnosti. Teší nás to o to viac, že podľa www.naj.sk je prešovský server prvý v návštevnosti spomedzi všetkých oficiálnych mestských webovských serverov na Slovensku!
  4.9.2000
  0
 • Udelením cien šampiónom a aukciou večer 25. augusta uzavreli v Prešove 5. ročník medzinárodnej prehliadky vín MUVINA 2000. Zorganizovali ho Múzeum vín v Prešove, Mestský úrad v Prešove a Chemicko-technologická fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do konkurzu bolo prihlásených a hodnotených 277 vín, čo je podľa riaditeľa Múzea vín Dušana Hažíra tohto roku najpočetnejšie obsadená súťaž vinárov v strednej Európe.
  27.8.2000
  0
 • Za logické označil nový generálny konzul MR v Košiciach Gyorgy Varga to, že jeho prvá oficiálna mimokošická cesta viedla 24. augusta do Prešova a na stretnutia s tunajším primátorom Jurajom Kopčákom a prednostom Krajského úradu v Prešove Jozefom Polačkom. Nikam inam na východnom Slovensku ani nemohla viesť. Napokon si odniesol z nej veľmi dobré dojmy.
  24.8.2000
  0
 • Primátor mesta Prešov Juraj Kopčák v piatok absolvoval už druhú kontrolu na stavbe Nábrežnej komunikácie, v lokalite Za kalváriou. Tempo stavby, ktorú investuje Slovenská správa ciest, ktorú realizujú Inžinierske stavby Košice sa stále zdá byť prešovskému primátorovi pomalé.
  22.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • V stredu 16. 8. 2000 o 15.00 hod. sa s iniciatívy primátora mesta Ing. Juraj Kopčáka stretli na prešovskej radnici primátori Veľkého Šariša, Sabinova, Lipian, Stropkova a Vranova, aby ešte raz prediskutovali pripravovaný "košický" projekt, vymenili si skúsenosti a prijali stanovisko ku projektu, podľa ktorého by malo vzniknúť štrnásť vodárenských systémov (spoločnosti) v jednotlivých regiónoch.
  21.8.2000
  0
 • Mesto Prešov, ako sme vás už informovali, podpísalo dve úverové zmluvy s Ľudovou bankou a Istrobankou. Podľa slov zástupcu primátora mesta Prešov Štefana Kužmu sa z týchto úverov budú financovať všetky rozvojové programy, naplánované v investičnom pláne, s výnimkou výstavby bytov v lokalite Stará Tehelňa.
  17.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Piatok 9.30 hod. - stretnutie so zástupcami Investorského útvaru Slovenskej správy ciest Košice, Inžinierskych stavieb Košice a Dopravoprojektom, v záujme nájdenia spôsobu urýchlenia prác na Nábrežnej komunikácii. Piatok 16.00 hod. - účasť na otvorení maďarského konzulátu v Košiciach za účasti predsedov vlád Slovenska a Maďarska Mikuláša Dzurindu a Viktora Orbana.
  16.8.2000
  0
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák a riaditeľ Istrobanky, a.s., pobočka Prešov, Ing. Ľubomír Senderák podpísali dňa 8. 8. 2000 na prešovskej radnici úverovú zmluvu z prostriedkov Európskej investičnej banky v Bruseli.
  8.8.2000
  0
 • Obsadenie funkcie generálneho dodávateľa stavby obchodného domu (OD) Kaufland v Prešove českou firmou IPS Třinec vyvolalo nespokojnosť primátora Prešova Juraja Kopčáka.
  8.8.2000
  0
 • Dňa 8. 8. 2000 o 10.30 hod. na prešovskej radnici zástupca primátora Ing. Štefan Kužma prijme trojčlenné vedenie druholigového futbalového klubu Lakatamia Nikózia z Cypru, ktorí sa na domácu súťaž pripravujú na Slovensku. Okrem hostí z Cypru sa prijatia zúčastní aj prezident FC Tatran Prešov Vladislav Sabol a Peter Majer, športovo - technický riaditeľ FC Tatran Prešov. Dňa 8. 8. 2000 o 11.30 sa primátor mesta Ing. Juraj Kopčák stretne s prezidentkou Asociácie ekonómov Slovenska Ing. Evou Balážovou.
  8.8.2000
  0
 • Komunitná nadácia Prešov (KNP) už štyri roky podporuje občanov a neziskové združenia, pri projektoch zameraných hlavne na životné prostredie, deti a mládež, kultúru, vzdelávanie, či šport. Doposiaľ podporila dovedna tristopäťdesiat projektov v celkovej sume takmer tri milióny korún. Napospol boli podporené prešovské projekty. Pred časom však na tlačovej besede avizovala správkyňa KNP Katarína Minárová, že nadácia chystá nový program na podporu občianskych aktivít, ktorý má byť zameraný hlavne na vidiek a v ktorom sa o grant z komunitnej nadácie budú môcť uchádzať jednotlivci a skupiny nielen z Prešova, ale z celého Prešovského kraja.
  8.8.2000
  Autor: Michal Frank
  0
 • Primátor mesta Ing. Juraj Kopčák na pravidelnom brífingu konanom dňa 7. 8. 2000 novinárov informoval o svojom najbližšom programe. V utorok 8. 8. 2000 podpíše s Istrobankou ďalšiu úverovú zmluvu (mesto nedávno získalo na svoje akcie v rámci investičnej výstavby 30 - miliónový úver od Ľudovej banky). Peniaze od tejto bankovej inštitúcie (splatnosť úveru je osem rokov) budú preinvestované na konkrétne investičné akcie, realizácia ktorých bola schválená Mestským zastupiteľstvom v Prešove.
  7.8.2000
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.