Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Politika

 • Minister výstavby a regionálneho rozvoja Marián Janušek
  Slovensko doteraz vyčerpalo iba 40 % zo 64 miliónov korún, ktoré sú v rámci štrukturálnych fondov v skrátenom programovacom období rokov 2004-2006 určených pre našu krajinu. Uviedol to dnes na prvej zo šiestich regionálnych konferencií pod názvom Výmena skúseností pri využívaní štrukturálnych fondov minister výstavby a regionálneho rozvoja (MVaRR) SR Marián Janušek.
  14.6.2007
  0
 • Prezident SR Ivan Gašparovič a primátor Prešova P. Hagyari počas návštevy hlavy štátu v Prešove pri príležitosti 760. výročia 1. písomnej zmienky o meste
  Stretnutím s primátorom mesta Pavlom Hagyarim a následne aj s poslancami mestského zastupiteľstva odštartoval dnešnú návštevu Prešova prezident SR Ivan Gašparovič. Ten svoj dnešný päťhodinový program v metropole Šariša ukončí prehliadkou Trojičného jarmoku, ktorý o 14. hodine v centre mesta otvorí.
  7.6.2007
  0
 • Predĺženie širokorozchodnej trate z Čiernej nad Tisou do Bratislavy bude podľa poslanca NR SR Štefana Kužmu (SDKÚ-DS) stáť 100 mld. Sk.
  15.5.2007
  0
 • Stavanie Mája v predvečer 1. mája malo podľa tradície zverejniť city mládencov k svojim milým alebo im pomôcť nakloniť si ich priazeň. Strana SMER-SD v nedeľu popoludní verejne postavila svoj niekoľko metrov vysoký Máj pred kostolom sv. Mikuláša.
  1.5.2007
  0
 • S cieľom získať spätnú väzbu na reformy bývalej vlády dnes absolvovalo 26 predstaviteľov SDKÚ-DS výjazd v Prešovskom kraji. Skupina poslancov Národnej rady a europoslanec Milan Gaľa navštívili rôzne nemocnice, školy a ďalšie štátne inštitúcie takmer vo všetkých okresoch Prešovského kraja, stretli sa aj so starostami a primátormi.
  2.4.2007
  0
 • Primátor P. Hagyari, predseda NR SR P. Paška a župn P. Chudík na spoločnom stretnutí
  Včera sa na oficiálnej návšteve Prešova zúčastnil predseda Národnej rady SR Pavol Paška. V priebehu necelých dvoch týždňov sa tak po premiérovi Róbertovi Ficovi, podpredsedovi vlády a ministrovi spravodlivosti Štefanovi Harabinovi a ministrovi hospodárstva Ľubomírovi Jahnátkovi stal ďalším vládnym predstaviteľom, ktorí navštívil tretie najväčšie krajské mesto.
  20.3.2007
  0
 • Minister hospodárstva Ľ. Jahnátek s predsedom PSK Petrom Chudíkom
  Vláda momentálne nevie kvôli neexistencii zákona o investičných stimuloch poskytnúť investorom v jednotlivých regiónoch Slovenska žiadne podporné mechanizmy. Uviedol to minister hospodástva Ľubomír Jahnátek po skončení dnešného rokovania s predsedom Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petrom Chudíkom.
  16.3.2007
  0
 • Premiér Róbert Fico, primátor Prešova Pavel Hagyari, predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík ako aj ďalší členovia vlády sa v nedeľu večer stretli na spoločnom rokovaní. Jeho výsledkom je prísľub premiéra, že do Prešovského kraja poputuje najviac peňazí určených na výstavbu diaľnic a rýchlostných komunikácií.
  12.3.2007
  0
 • Od 1. marca už nie sú členmi KDH mestskí poslanci Katarína Ďurčanská a Jozef Baláži. Rozhodlo o tom Predsedníctvo Okresného centra KDH v Prešove, ktoré koncom januára začalo proti ním disciplinárne konanie a následne rozhodlo o ich vylúčení zo strany.
  7.3.2007
  0
 • Prinášame Vám prepis on-line diskusie s poslancom prešovského MsZ Jozefom Balážim z Klubu kresťanských demokratov a nezávislých, ktorý v stredu od 14. hodiny odpovedal na vaše otázky.
  5.2.2007
  0
 • Jozef Baláži počas skladania sľubu do rúk primátora Pavla Hagyariho
  Kreovanie nového poslaneckého klubu v mestskom parlamente s názvom Klub kresťanských demokratov a nezávislých, ktorého členmi sa stala štvorica poslancov KDH Katarína Ďurčanská, Mikuláš Bodnár, Marián Kohút a Jozef Baláži spoločne s dvojicou nezávislých poslankýň Martou Kollárovou a Štefániou Andraščíkovou, je potvrdené.
  26.1.2007
  0
 • Sledovať to, čo sa deje v prešovskej mestskej politike v týchto dňoch, je nesmierne zaujímavé. Pre zainteresovaných i nezainteresovaných pozorovateľov. Také niečo totiž nemá obdobu v doterajšej histórii fungovania prešovskej mestskej samosprávy. Novinári sa tiež majú čo obracať, lebo čo platilo ráno, večer už neplatí a naopak. Čo sa vlastne deje? Odpovedať na túto otázku nie je jednoduché a sotvakto na ňu vôbec odpoveď pozná. Navyše, triezve úvahy nahrádzajú rôzne konšpiračné teórie, hystérie, intrigy a podsúvané informácie, čo je pri takýchto „krízovkách" očakávaný a bežný sprievodný jav. Napriek tomu však skúsme pomenovať veci...
  26.1.2007
  0
 • Najsilnejší poslanecký klub súčasného mestského parlamentu dostal prvé trhliny. Zo 17-člennej koalície strán SDKÚ-DS a KDH sa rozhodla vystúpiť štvorica poslancov KDH – Jozef Baláži, Katarína Ďurčanská, Mikuláš Bodnár a Marian Kohut.
  24.1.2007
  0
 • Novým predsedom poslaneckého klubu SDKÚ-DS pri zastupiteľstve PSK sa stal Eduard Vokál
  Najpočetnejší poslanecký klub zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja SDKÚ-DS, KDH zmenil svojho predsedu. Tejto funkcie sa vzdal Jozef Polačko, ktorý nebol úspešný ako spoločný kandidát oboch strán v decembrových komunálnych voľbách na post prešovského primátora a odstúpil aj na odporúčanie predsedníctva krajského zväzu SDKÚ-DS.
  18.1.2007
  0
 • Na rozdiel od parlamentných volieb, v obci Jarovnice v okrese Sabinov tentokrát volili predovšetkým Rómovia. V Jarovniciach ich žije vyše 3 500.
  2.12.2006
  0
 • Exkluzívne Vám prinášame prepis z on-line diskusie s kandidátom na primátora Ing.Jurajom Kopčákom, ktorý odpovedal na otázky položené v diskusii.
  27.11.2006
  0
 • Druhého decembra môžeme v komunálnych voľbách dokázať, že si vážime nie len slobodu prejavu, vyznania či slobodu rozhodovania, ale aj zodpovednosť za prijímané rozhodnutia. Jedným z takýchto rozhodnutí je účasť na komunálnych voľbách.
  25.11.2006
  Autor: Michal Kaliňák
  0
 • Kandidát na primátora mesta Prešov Igor Smolko
  Ďalším z kandidátov na primátora mesta Prešov, ktorý dnes oficiálne predstavil svoj volebný program, je nominant štvorkoalície Smer-SD, Slovenská národná strana (SNS), Ľudová strana - HZDS a Slobodné fórum (SF) Igor Smolko.
  3.11.2006
  0
 • V obci Záhradné v Prešovskom okrese už dnes vedia, v akom zložení bude pracovať obecná samospráva a kto ju bude po decembrových komunálnych voľbách viesť.
  30.10.2006
  0
 • Zlepšenie kvality fungovania vzdelávacieho systému, kultúry a športu sú priority kandidáta na poslanca prešovského mestského zastupiteľstva Jozefa Muránskeho.
  30.10.2006
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.