Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Politika

 • Prešov 29. januára (TASR) – Prezident republiky Ivan Gašparovič dnes podvečer navštívil obec Ovčie v Prešovskom okrese, kde sa na obecnom úrade stretol so starostami a zástupcami 36 obcí združených v mikroregiónoch Ekosvinka a Čierna Hora.
  30.1.2009
  0
 • Pavol Hrušovskź a Július Brocka
  Prípravou na voľby do Európskeho parlamentu, problematickou rodiny, ale aj hodnotením dvojročného obdobia vlády Róberta Fica sa zaoberala na svojom sobotňajšom zasadnutí v Prešove Rada Kresťanskodemokraticého hnutia (KDH).
  16.6.2008
  0
 • Prezídiu SDKÚ-DS udelilo 8. apríli dvom prešovským členom svojej strany Jozefovi Kužmovi a Jozefovi Polačkovi disciplinárne sankcie. Obidvoch potrestalo odvolaním hneď z troch straníckych funkcií, prestali byť členmi predsedníctva krajského zväzu, okresnej rady a predsedníctva miestneho zväzu.
  30.5.2008
  0
 • Jozef Kužma a Jozef Polačko
  Ako uvádza dnešné vydanie denníka Korzár poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jozef Kužma a Jozef Polačko z SDKÚ prišli o stranícke funkcie. Disciplinárnu sankciu voči nim schválilo Prezídium SDKÚ.
  23.5.2008
  0
 • Staronovým predsedom okresného centra KDH v Prešove sa po nedeľňajšom volebnom sneme stal s počtom 77 hlasov Stanislav Kahanec. V tajných voľbách si 95 prítomných delegátov mohlo voliť okresného šéfa z troch kandidátov.
  22.4.2008
  0
 • Stanislav Kahanec, foto: archív
  Spor v koalícii SDKÚ-DS a KDH pri krajskom parlamente, ktorý vznikol pri voľbe hlavného kontrolóra PSK na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva, nebude riešiť KDH odchodom zo spoločného poslaneckého klubu. Rozhodlo o tom minulotýždňové rokovanie Krajskej rady (KR) KDH.
  4.3.2008
  0
 • Predseda KV KSS v Prešove Ján Janočko
  Petíciu proti zavedeniu eura od roku 2009 rozbieha v tomto týždni mimoparlamentná Komunistická strana Slovenska (KSS). Informoval o tom predseda Krajského výboru (KV) KSS v Prešove Ján Janočko.
  12.11.2007
  0
 • Seminárom na tému Čerpanie fondov Európskej únie v Národnom strategickom referenčnom rámci 2007-2013 pokračoval minulý týždeň na pôde Prešovskej univerzity Národný konvent o Európskej únii.
  25.10.2007
  0
 • Poslanec NR SR Štefan Kužma.
  „Slovenská vláda poškodzuje východoslovenský vidiek a nevyužíva možnosti jeho rozvoja, “ povedal to poslanec NR SR za SDKÚ-DS Štefan Kužma. V súvislosti s čerpaním eurofondov poukázal na nespravodlivý výber miest a obcí, ktoré boli zaradené do skupiny tvoriacej tzv. póly rastu.
  23.10.2007
  0
 • Dvojica opozičných poslancov NR SR sa postavila proti rušeniu depa
  O ďalšom osude prešovského železničného depa, ktoré chce zrušiť spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. , sa dnes bude diskutovať na pôde parlamentného výboru Národnej rady SR pre hospodársku politiku.
  17.10.2007
  0
 • Členovia výboru NR SR pre hospodárstvo sa rámci svojho výjazdového zasadnutia v Prešove zaujímali o hospodárenie v Rušňovom depe v Prešove a na Úrade Prešovského samosprávneho kraja rokovali s jeho riaditeľom Stanislavom Kubánkom.
  4.10.2007
  0
 • Petíciu na ochranu dôchodkovej reformy odštartovali v Prešove Ivan Mikloš, Stanislav Kahanec a Štefan Kužma
  Vo všetkých krajských i okresných mestách na Slovensku včera odštartovala petičná akcia opozičných parlamentných strán iniciovaná stranou SDKÚ-DS na ochranu dôchodkovej reformy a za zachovanie druhého dôchodkového piliera.
  2.10.2007
  0
 • Na voľbách do Najvyššej rady Ukrajiny, ktoré sa konali v nedeľu 30. septembra, sa vo volebnom okrsku na Generálnom konzuláte Ukrajiny v Prešove na Plzenskej ulici zúčastnilo asi 10 percent oprávnených voličov z celkového počtu okolo 1 800 voličov
  1.10.2007
  0
 • generálny konzul Ukrajiny Jevhen Perebyjnis
  Ako pozitívny a dynamický označil rozvoj ukrajinsko-slovenských vzťahov a ekonomickej spolupráce oboch krajín na stretnutí s novinármi generálny konzul Ukrajiny v Prešove Jevhen Perebyjnis.
  22.8.2007
  0
 • Ako sa zdá, slovnými prestrelkami, ktoré si na tému eurofondov a nepripravenosti samospráv na ich čerpanie medzi sebou vymenili poslanec NR SR za opozičnú SDKÚ-DS Štefan Kužma a predseda PSK Peter Chudík, sa celá záležitosť neskončila a naťahovačky dostali svoje pokračovanie v otvorenom liste, ktorý zaslal Š. Kužma županovi a novinárom.
  20.8.2007
  0
 • Š. Kužma a P. Chudík sa dostali do ďalšej mediálnej prestrelky
  Eurofondy a pripravenosť samosprávnych krajov na ich čerpanie sa stali horúcou témou a vyprovokovali ďalšiu mediálnu prestrelku medzi poslancom NR SR za opozičnú SDKÚ-DS Štefanom Kužmom a predsedom PSK Petrom Chudíkom.
  15.8.2007
  0
 • Poslanec NR SR za SDKÚ-DS Štefan Kužma
  „Na boj vlády a županov o eurofondy najviac dopláca východ Slovenska, “ tvrdí poslanec Národnej rady SR za opozičnú SDKÚ-DS Štefan Kužma. Predseda Regionálneho zväzu SDKÚ-DS v Prešove to konštatoval na včerajšom stretnutí s novinármi s tým, že Slovensko v tomto roku neuvidí z fondov EÚ v rámci programovacieho obdobia 2007-13 ani euro.
  14.8.2007
  0
 • Starostovia obcí sú s rušením matrík nespokojní
  Starostovia obcí Prešovského kraja odmietajú návrh vyhlášky, na základe ktorej by sa mal radikálne znížiť počet matrík na obecných úradoch. V rámci Slovenska ide o redukciu z 974 matričných úradov na 197. V Prešovskom kraji tento počet má od januára 2008 poklesnúť zo 108 na 31.
  16.7.2007
  0
 • Predsedom Kresťanskodemokratického hnutia zostáva Pavol Hrušovský. Delegáti 17. snemu v Prešove ho zvolili počtom 194 hlasov v prvom kole tajnej voľby. Jeho protikandidátmi boli Vladimír Palko, ktorého podporilo 110 voličov a Ján Morovič, ktorý získal 7 hlasov.
  17.6.2007
  0
 • V priebehu konferencie Výmena skúseností pri využívaní štrukturálnych fondov, ktorá sa dnes konala v priestoroch Parku kultúry a oddychu v Prešove vyhodnotilo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja (MVaRR) SR aj celoslovenskú študentskú súťaž „Zlepšenie a skvalitnenie mimoškolskej záujmovej činnosti, priestorov na jej vykonávanie, technického vybavenia a využitia vo vzdelávacom procese“.
  14.6.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.