Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Politika

 • Prešov 29. januára (TASR) – Prezident republiky Ivan Gašparovič dnes podvečer navštívil obec Ovčie v Prešovskom okrese, kde sa na obecnom úrade stretol so starostami a zástupcami 36 obcí združených v mikroregiónoch Ekosvinka a Čierna Hora.
  30.1.2009
  0
 • Pavol Hrušovskź a Július Brocka
  Prípravou na voľby do Európskeho parlamentu, problematickou rodiny, ale aj hodnotením dvojročného obdobia vlády Róberta Fica sa zaoberala na svojom sobotňajšom zasadnutí v Prešove Rada Kresťanskodemokraticého hnutia (KDH).
  16.6.2008
  0
 • Prezídiu SDKÚ-DS udelilo 8. apríli dvom prešovským členom svojej strany Jozefovi Kužmovi a Jozefovi Polačkovi disciplinárne sankcie. Obidvoch potrestalo odvolaním hneď z troch straníckych funkcií, prestali byť členmi predsedníctva krajského zväzu, okresnej rady a predsedníctva miestneho zväzu.
  30.5.2008
  0
 • Jozef Kužma a Jozef Polačko
  Ako uvádza dnešné vydanie denníka Korzár poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jozef Kužma a Jozef Polačko z SDKÚ prišli o stranícke funkcie. Disciplinárnu sankciu voči nim schválilo Prezídium SDKÚ.
  23.5.2008
  0
 • Staronovým predsedom okresného centra KDH v Prešove sa po nedeľňajšom volebnom sneme stal s počtom 77 hlasov Stanislav Kahanec. V tajných voľbách si 95 prítomných delegátov mohlo voliť okresného šéfa z troch kandidátov.
  22.4.2008
  0
 • Stanislav Kahanec, foto: archív
  Spor v koalícii SDKÚ-DS a KDH pri krajskom parlamente, ktorý vznikol pri voľbe hlavného kontrolóra PSK na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva, nebude riešiť KDH odchodom zo spoločného poslaneckého klubu. Rozhodlo o tom minulotýždňové rokovanie Krajskej rady (KR) KDH.
  4.3.2008
  0
 • Predseda KV KSS v Prešove Ján Janočko
  Petíciu proti zavedeniu eura od roku 2009 rozbieha v tomto týždni mimoparlamentná Komunistická strana Slovenska (KSS). Informoval o tom predseda Krajského výboru (KV) KSS v Prešove Ján Janočko.
  12.11.2007
  0
 • Seminárom na tému Čerpanie fondov Európskej únie v Národnom strategickom referenčnom rámci 2007-2013 pokračoval minulý týždeň na pôde Prešovskej univerzity Národný konvent o Európskej únii.
  25.10.2007
  0
 • Poslanec NR SR Štefan Kužma.
  „Slovenská vláda poškodzuje východoslovenský vidiek a nevyužíva možnosti jeho rozvoja, “ povedal to poslanec NR SR za SDKÚ-DS Štefan Kužma. V súvislosti s čerpaním eurofondov poukázal na nespravodlivý výber miest a obcí, ktoré boli zaradené do skupiny tvoriacej tzv. póly rastu.
  23.10.2007
  0
 • Dvojica opozičných poslancov NR SR sa postavila proti rušeniu depa
  O ďalšom osude prešovského železničného depa, ktoré chce zrušiť spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. , sa dnes bude diskutovať na pôde parlamentného výboru Národnej rady SR pre hospodársku politiku.
  17.10.2007
  0
 • Členovia výboru NR SR pre hospodárstvo sa rámci svojho výjazdového zasadnutia v Prešove zaujímali o hospodárenie v Rušňovom depe v Prešove a na Úrade Prešovského samosprávneho kraja rokovali s jeho riaditeľom Stanislavom Kubánkom.
  4.10.2007
  0
 • Petíciu na ochranu dôchodkovej reformy odštartovali v Prešove Ivan Mikloš, Stanislav Kahanec a Štefan Kužma
  Vo všetkých krajských i okresných mestách na Slovensku včera odštartovala petičná akcia opozičných parlamentných strán iniciovaná stranou SDKÚ-DS na ochranu dôchodkovej reformy a za zachovanie druhého dôchodkového piliera.
  2.10.2007
  0
 • Na voľbách do Najvyššej rady Ukrajiny, ktoré sa konali v nedeľu 30. septembra, sa vo volebnom okrsku na Generálnom konzuláte Ukrajiny v Prešove na Plzenskej ulici zúčastnilo asi 10 percent oprávnených voličov z celkového počtu okolo 1 800 voličov
  1.10.2007
  0
 • generálny konzul Ukrajiny Jevhen Perebyjnis
  Ako pozitívny a dynamický označil rozvoj ukrajinsko-slovenských vzťahov a ekonomickej spolupráce oboch krajín na stretnutí s novinármi generálny konzul Ukrajiny v Prešove Jevhen Perebyjnis.
  22.8.2007
  0
 • Ako sa zdá, slovnými prestrelkami, ktoré si na tému eurofondov a nepripravenosti samospráv na ich čerpanie medzi sebou vymenili poslanec NR SR za opozičnú SDKÚ-DS Štefan Kužma a predseda PSK Peter Chudík, sa celá záležitosť neskončila a naťahovačky dostali svoje pokračovanie v otvorenom liste, ktorý zaslal Š. Kužma županovi a novinárom.
  20.8.2007
  0
 • Š. Kužma a P. Chudík sa dostali do ďalšej mediálnej prestrelky
  Eurofondy a pripravenosť samosprávnych krajov na ich čerpanie sa stali horúcou témou a vyprovokovali ďalšiu mediálnu prestrelku medzi poslancom NR SR za opozičnú SDKÚ-DS Štefanom Kužmom a predsedom PSK Petrom Chudíkom.
  15.8.2007
  0
 • Poslanec NR SR za SDKÚ-DS Štefan Kužma
  „Na boj vlády a županov o eurofondy najviac dopláca východ Slovenska, “ tvrdí poslanec Národnej rady SR za opozičnú SDKÚ-DS Štefan Kužma. Predseda Regionálneho zväzu SDKÚ-DS v Prešove to konštatoval na včerajšom stretnutí s novinármi s tým, že Slovensko v tomto roku neuvidí z fondov EÚ v rámci programovacieho obdobia 2007-13 ani euro.
  14.8.2007
  0
 • Starostovia obcí sú s rušením matrík nespokojní
  Starostovia obcí Prešovského kraja odmietajú návrh vyhlášky, na základe ktorej by sa mal radikálne znížiť počet matrík na obecných úradoch. V rámci Slovenska ide o redukciu z 974 matričných úradov na 197. V Prešovskom kraji tento počet má od januára 2008 poklesnúť zo 108 na 31.
  16.7.2007
  0
 • Predsedom Kresťanskodemokratického hnutia zostáva Pavol Hrušovský. Delegáti 17. snemu v Prešove ho zvolili počtom 194 hlasov v prvom kole tajnej voľby. Jeho protikandidátmi boli Vladimír Palko, ktorého podporilo 110 voličov a Ján Morovič, ktorý získal 7 hlasov.
  17.6.2007
  0
 • V priebehu konferencie Výmena skúseností pri využívaní štrukturálnych fondov, ktorá sa dnes konala v priestoroch Parku kultúry a oddychu v Prešove vyhodnotilo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja (MVaRR) SR aj celoslovenskú študentskú súťaž „Zlepšenie a skvalitnenie mimoškolskej záujmovej činnosti, priestorov na jej vykonávanie, technického vybavenia a využitia vo vzdelávacom procese“.
  14.6.2007
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK