Streda, 05. október 2022
Meniny má Viera | zajtra Natália

Kultúra a voľný čas

 • Detské ihrisko na Exnárovej ulici je po vstupnej kontrole a získaní inšpekčného certifikátu pripravené na prevádzku. Po uvoľnení protipandemických opatrení ho budú môcť deti naplno využívať.
  11.3.2021
  0
 • Odvetvie cestovného ruchu je počas pandémie koronavírusu jedným z najviac postihnutých sfér ekonomiky. Potvrdzuje to aj návštevnosť ubytovacích zariadení v Prešovskom kraji, ktorá je jednou z najnižších za posledné desaťročie. Napriek nelichotivým celoročným štatistikám eviduje KOCR Severovýchod Slovenska priaznivé sezónne čísla v rámci návštevnosti viacerých zariadení a inštitúcii Prešovského kraja.
  9.3.2021
  Autor: František Baláž
  0
 • Obec Miklušovce a Spolok pre obnovu dediny vyhlasuje 7. ročník výtvarnej súťaže pre deti, ktoré žijú v dedinkách na Slovensku. Najkrajšie práce budú ocenené.
  8.3.2021
  0
 • Aj v týchto dňoch sa knižnica teší priazni svojich čitateľov. Na nedostatok práce si knihovníci nemôžu sťažovať
  Besedy, súťaže a bohatý sprievodný program pre malých aj veľkých knihomoľov... Aj tak bude vyzerať marec v Krajskej knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove.
  26.2.2021
  Autor: Michaela Demková
  0
 • Peter Kocák
  V sobotu 20. februára 2021 bola v priestoroch Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove (UK PU) a zároveň na jej webovom sídle (www.pulib.sk) sprístupnená jubilejná výstava grafických diel Petra Kocáka – akademického maliara a vysokoškolského pedagóga Filozofickej fakulty PU. Udialo sa tak na deň presne po 20-tich rokoch od otvorenia výstavy grafík „All my women?“, ktorej autorom bol tiež Peter Kocák.
  22.2.2021
  Autor: Anna Polačková
  0
 • Sám doma
  Kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik spúšťa jedinečný filmový festival SÁM DOMA! Natoč krátky film do 10 minút a staň sa jeho súčasťou.
  17.2.2021
  Autor: Barbara Denciová
  0
 • Séria najkrajších fotografií z ôsmeho ročníka fotografickej súťaže Choď a foť začala putovať naprieč Prešovským krajom. Verejnosti je prístupná od dnešného dňa v OC Novum Prešov.
  12.2.2021
  Autor: František Baláž
  0
 • Infocesta
  Víťazi ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 sú známi. V kategórii AntiCovid sú to OOCR „Šariš“ – Bardejov, Oddelenie kultúry a športu mesta Vysoké Tatry a Vihorlatská hvezdáreň v Humennom. Ocenenie za celoživotný prínos v oblasti cestovného ruchu patrí známemu značkárovi turistických chodníkov Ernestovi Rusnákovi.
  12.2.2021
  Autor: KOCR
  0
 • Víťazi ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 sú známi. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska ocení tri organizácie a jednu osobnosť.
  5.2.2021
  Autor: František Baláž
  0
 • Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) má za sebou ďalší úspešný projekt, v rámci ktorého boli vytvorené dve pracovné miesta. Junior a senior destinančný manažér budú vo svojej práci pokračovať aj po ukončení projektu.
  3.2.2021
  0
 • Knihovníčky Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
  Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po mesačnej pauze opäť poskytuje svoje služby verejnosti, no v obmedzenom režime. Za prvé dva dni obslúžili takmer deväťsto ľudí.
  29.1.2021
  Autor: Michaela Demková
  0
 • V pondelok 25. januára 2021 bola spustená celokrajská fotosúťaž na tému Bezpečne v manželstve, ktorá je sprievodnou aktivitou Národného týždňa manželstva. Najlepšie fotografie získajú špeciálne ocenenia.
  26.1.2021
  0
 • Viliam Kráľ Serendipity-obal
  Cestovanie a príbehy o cestovaní, cestovateľské kiná a kvízy, tipy a triky ako cestovať za lacno. Tieto koncepty sú na Slovensku dobre známym a vyhľadávaným formátom, ktorý za normálnych okolností nemá problém zaplniť kaviarne a sály divákmi dychtiacimi dozvedieť sa niečo o zážitkoch moderných dobrodruhov.
  15.1.2021
  Autor: Matej Kráľ
  0
 • Prehliadka Múzea Solivar patrí medzi jedinečný zážitok, pretože zahŕňa návštevu s výkladom až štyroch objektov: Sklad soli, Gápeľ, Četerne a Varňa František. Sú určené pre jednotlivcov a skupiny, o čom svedčí každoročný nárast záujmu návštev zo strany škôl, ale aj rodín s deťmi.
  23.12.2020
  0
 • Turistické noviny
  Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vydáva ďalšie, v poradí už šieste, číslo turistických novín Prešovského kraja. Aktuálne vydanie je pripravené pre zimnú a jarnú sezónu v cestovnom ruchu.
  17.12.2020
  Autor: František Baláž
  0
 • Na trh detskej literatúry mieri originálny príbeh malého Henricha a jeho starej mamy, ktorá vôbec nie je typ idylickej a starostlivej starkej, búra stereotypy a ponúka vtip a nadhľad na tému starnutia. Kniha s názvom Otrasná madam stará mama, doplnená magickými ilustráciami, vychádza v slovenčine pod taktovkou o.z. Dva v jednom po prvýkrát.
  16.12.2020
  Autor: Jana Krajkovičová
  0
 • Mapa turista Bardejov
  Rok 2020 bol pre turistický ruch na severovýchode Slovenska a Oblastnú organizáciu cestovného ruchu (OOCR) , , Šariš“-Bardejov najťažším v jeho histórii. Kríza okolo pandémie korona vírusu tvrdo zasiahla prakticky všetky zariadenia cestovného ruchu - kúpele, wellness zariadenia, hotely, reštaurácie, múzea i kultúrne podujatia.
  16.12.2020
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Mirandolina
  Ambíciou celého realizačného tímu v Divadle Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove bolo pripraviť na podklade textu Mirandolina od Carla Goldoniho neprvoplánovú komédiu. Uviedol to na dnešnom stretnutí s novinármi v sídle DAD hosťujúci režisér inscenácie Michal Spišák. Premiéru predstavenia chystajú na piatok 18. decembra a riaditeľ DAD Marián Marko si zaželal, že k nej pri dodržaní prísnych protipandemických opatrení skutočne dôjde.
  15.12.2020
  Autor: Jozef Jurčišin
  0
 • Krajské múzeum v Prešove reinštalovalo a rozšírilo panelovú časť stálej expozície Z dejín hasičstva na Slovensku a rozšírilo ju o nové tematické celky a fotodokumentačný materiál. Pozostáva z 30 panelov a poskytuje prierez histórie hasičstva na Slovensku, ktoré sa vyvíjalo od živelnej ochrany pred požiarmi, až po súčasnú organizačnú štruktúru dobrovoľného i profesionálneho hasičstva.
  15.12.2020
  Autor: Rastislav Žitný
  0
 • Keď pred rokom vznikla skupina BASAWELL, jej členovia netušili, koľko muzikantských snov si o pár mesiacov splnia. Vydali debutový album a zároveň sa im podarilo spolupracovať s človekom, ktorého vnímajú ako skvelého muzikanta a moderátora.
  12.12.2020
  0
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK